Empoli srušio Milan, Ljajić pogodio, SMS asistirao

Empoli savladao Milan na San Siru, Ljajić strijelac u pobjedi Kjeva, Milinković-Savić asistirao Keiti za prvi od njegova tri pogotka u pobjedi Rimljana 6:2!

Ekipa Milana napravila je veliki korak unazad kada je u pitanju trka za Evropu.

“Rosoneri” su u nedjelju u meču 33. kola Serije A poraženi na svom terenu od Empolija rezultatom 1:2 i sada zaostaju pet bodova za šestoplasiranom Atalantom.

Bio je ovo klasični duel ekipe koja se bori za vrh i ekipe koja se bori za opstanak, a u takvim duelima pobjede ovih drugih nisu veliko iznenađenje.

Empoli je poveo golom Mkedlidzea u 40. minutu, da bi Tiam u 67 povisio na 2:0.

Milan je u međuvremenu propustio priliku da izjednači u 59. minutu kada je Suso promašio penal, ali su “rosoneri” ipak uveli meč u neizvjesnu završnicu.

Empoli - Milan

Nakon gola Lapadule u 72. minutu igra se preselila na polovinu Empolija, sjevalo je ispred gola gostiju, ali Milan nije uspio da izjednači.

Lapadula je u 82. Šutirao nakon indirektnog udarca sa linije od pet metara, a u posljednjem minutu zatresla se i prečka gola Skorupskog, međutim “rosoneri” nisu izbjegli poraz.

Empoli je prvi klub iznad zone ispadanja, a prednost nad Krotonem je ostala pet bodova pošto je Krotone kao gost savladao Sampdoriju 2:1.

Vodila je Sampdorija lijepim golom Šika, ali su gosti u drugom poluvremenu preokrenuli preko Falčinelija i Simija.

Gol Sampdorija

KEITA SRUŠIO REKORD ŠEVČENKA

Prava goleada viđena je u Rimu gdje je Lacio sa 6:2 ispratio Palermo.

Prva dva gola za Rimljane postigao je Imobile, ali prvo ime meča bio je Balde Keita koji je postigao het-trik u razmaku od samo pet minuta, od 21. do 26., što je najbrži het trik u ovom milenijumu u Seriji A.

Senegalac je srušio rekord Andrija Ševčenka koji je protiv Peruđe 2000. godine zabio tri gola u razmaku od sedam minuta, ali i rekord napadača Torina, Andree Belotija iz ove sezone, koji je to učinio za osam minuta.

Zanimljivo je da je i Beloti taj superbrzi het-trik postigao protiv Palerma.

Keita het-trik

Asistent kod prvog gola Keite bio je mladi srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić, a Basta nije ulazio u igru. Svih 90 minuta odigrao je Senad Lulić za Lacio, te Toni Šunjić za Palermo, dok je Mato Jajalo zamijenjen u drugom poluvremenu.

Torino je u rezultatski nevažnoj utakmici kao gost savladao Kjevo, a prvi gol za Torino postigao je Adem Ljajić.

Još ljepši bio je pogodak Zapakoste za 2:1, a pobjedu ekipe SIniše Mihajlovića ovjerio je Falke pogotkom u 74. minutu.

Napoli je u matine terminu remizirao 2:2 sa Sasuolom u gostima i tako pružio priliku Romi da mu pobjedom nad Peskarom u ponedjeljak odmakne na četiri boda i učvrsti se na drugom mjestu koje vodi direktno u Ligu šampiona.

Peskara bi porazom postala prvi tim koji napušta Seriju A, jer bi pet kola prije kraja ostala na 15 bodova za Empolijem koji ima bolji međusobni skor.