Prvi (k)iks Intera

Poslije četiri startna trijumfa u sezoni, tim Lučana Spaletija odigrao 1:1 na gostovanju u Bolonji.

Inter iz Bolonje nosi samo bod!

Uvodni meč petog kola Serije A donio je veoma zanimljivu igru na stadionu "Renato Dal'Ara", u kojoj je na kraju viđena podjela bodova. "Nerazuri" su tako, nakon četiri startna trijumfa u sezoni, prvi put ostali bez cijelog plijena.

BOLONJA - INTER 1:1 (1:0)

Ipak, po svemu prikazanom, domaćin je zaslužio ovaj remi.

U prvih pola sata mnogo bolje na terenu izgledali su igrači Bolonje, koji su opasno zaprijetili u nekoliko navrata. Velika prijetnja po gol "nerazura" bio je Simone Verdi, ali napadač domaćih iz tri dobre prilike nije uspio da savlada Samira Handanovića.

Konačno, u četvrtom pokušaju, Verdi je pogodio.

Sjajno se oslobodio Matijasa Vesina, dugo vukao loptu, a onda je sijevnula ljevica...

...

Inter već 15 godina ne zna za poraz na stadionu "Renato Dal'Ara". Od tada su "nerazuri" odigrali 12 utakmica, na kojima su zabilježili devet pobjeda i tri remija.

Zadovoljni stečenim vođstvom, fudbaleri Bolonje možda i bez razloga su se u nastavku povukli, pa je konačno zaprijetio i Inter, i to nakon punih 60 minuta igre. Ali, šut Žoaa Mirande odbranio je Antonio Mirante.

A onda, petnaestak minuta prije, kraja tim Lučana Spaletija stigao je do izjednačenja.

Senegalac Ibrahima Mbaje se spotakao, u padu nespretno rukom srušio Edera, a siguran sa "bijele tačke" bio je Mauro Ikardi i šestim ovosezonskim golom vratio stvari na početak.

...

Mogao je sjajni Verdi donijeti trijumf svom timu u samom finišu susreta, ali nije uspio drugi put da se upiše u strijelce. Ostalo je 1:1.

Preostali mečevi petog kola na programu su sutra od 20:45. Stoprocentan učinak pokušaće da zadrže Napoli na teškom gostovanju Laciju, odnosno Juventus pred svojim navijačima protiv Fiorentine.