Sporting u Kazahstanu iz "keca u dvojku"

Lisabonski klub je u drugom poluvremenu opravdao ulogu favorita protiv Astane.

Sporting je jednom nogom već zakoračio među 16 najboljih timova Lige Evrope iako se tako nije činilo poslije prvih 45 minuta prve utakmice šesnaestine finala u Astani.

ASTANA - SPORTING 1:3 (1:0)

Već u sedmom minutu, Astana je stigla do prenosti golom Marina Tomasova! Hrvatski internacionalac je odlično reagovao na loptu Igora Šitova i pogodio desni ugao za 1:0.

...
Izvor: Dailymoton

Golman iz Srbije Nenad Erić fantastično je reagovao i spriječio izjednačenje u 24. minutu kada su gosti iz Lisabona imali dobru šansu preko Bruna Fernandeša.

Drugi Srbin u kazahstanskom timu Đorđe Despotović desetak minuta kasnije mogao je da udvostruči prednost domaćih, međutim, portugalski čuvar mreže Rui Patrisio je sjajno intervenisao.

Do odlaska na odmor, rezultat se nije mijenjao iako su oba tima još jedanput zatresla mrežu, ali su golovi opravdano poništeni zbog ofsajda.

Međutim, u nastavku je Sporting za 10 minuta "razbio" Astanu i sa tri gola u mreži Nenada Erića praktično osigurao osminu finala, pod uslovom da se u Lisabonu u revanšu ne dogodi neka senzacija.

Najprije je u 47. minutu izjednačio Bruno Fernandeš iz penala koji je zbog igranja rukom skrivio Jurij Logvinenko, da bi Gelson Martins dva minuta kasnije, a potom i Sejdu Dimbija na asistenciju Fernandeša u 57. minutu zapečatili sudbinu kazahstanskog kluba.

Još kad je Longvinenko, koji je skrivio jedanaesterac, zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton u 61. minutu bilo je jasno da će se Astana do kraja boriti samo da ne doživi debakl.