Umalo šok i nada za Napoli, ali Juve se izvukao...

Bolonja vodila na poluvremenu, ali u nastavku nije uspjela da sačuva prednost. Juventus korak bliže sedmoj uzastopnoj tituli u Seriji A.

Iako je nakon prvih 45 minuta imao gol zaostatka, šestostruki uzastopni šampion Italije Juventus sve je nadoknadio u drugom poluvremenu i zabilježio sigurnu pobjedu protiv Bolonje, koja ga je dodatno približila sedmom "skudetu" u nizu.

U 36. kolu Serije A:

JUVENTUS - BOLONJA 3:1 (0:1)

Fudbaleri Juventusa nisu djelovali pretjerano zainteresovano u prvih 45 minuta, a dodatni problem stvorio je Danijele Rugani, koji je u 26. minutu skrivio jedanaesterac.

Nakon višeminutnog prekida i pregledavanja snimka, arbitar Masimilijano Irati potvrdio je svoju odluku, a Bolonja stigla do prednosti golom Simonea Verdija sa "kreča".

Odmah na početku drugog poluvremena, Alegri je uveo u igru Daglasa Kostu umjesto Bleza Matuidija i to se pokazalo kao ključni trenutak meča.

Sve je dobro išlo po goste do 51. minuta.

Loša vijest za ekipu Maksa Alegrija je današnji žuti karton Huana Kvadrada, koji će zbog toga propustiti derbi sa Romom narednog vikenda.

Tada je Sebastijan De Majo smjestio loptu iza leđa svog kolege na golu Bolonje. Kvadrado je centrirao sa desne strane, a nespretni Francuz postigao autogol, kojim je "stara dama" stigla do izjednačenja i najavila pravu opsadu gola protivnika u preostalih 40-ak minuta.

Sjajnu priliku za novo vođstvo Bolonja je imala u 59. minutu, kada je Emil Kraft bio u odličnoj poziciji, snažno šutirao, a Đanluiđi Bufon maestralno odbranio.

Samo četiri minuta kasnije, Juventus je poveo.

Golman Bolonje Antonio Mirante loše je procijenio centaršut Daglasa Koste, "zaplivao" u prazno, a Samiju Kediri nije bilo teško da pogodi praznu mrežu.

Slična situacija šest minuta kasnije - Brazilac je ponovo asistent, a ovaj put Paolo Dibala pogađa za nedostižnih 3:1.

Sigurno se vođstvu Bolonje na poluvremenu najviše obradovao Napoli, ali ta nada kratko je trajala.

"Bjankoneri" sada imaju čak sedam bodova više od Napolitanaca, koji, ukoliko u nedjelju ne savladaju Torino pred svojim navijačima, mogu da se oproste od borbe za titulu u posljednjih 180 minuta sezone.