Moćni Jago Aspas i Sevilja u "svom" takmičenju

Jago Aspas stigao do 22. gola u Primeri i najbolji je španski strelac ovog takmičenja. Sevilja pobedom potvrdila mesto u svom omiljenom takmičenju - Ligi Evrope.

Fudbaleri Selte uspeli su u poslednjem kolu Primere da prekinu niz od šest utakmica bez pobede. Ubedljovo su savladali Levante u Vigu - 4:2 i na lep način spustili zavesu na ovu sezonu.

Po dva gola postigli su Jago Aspas i Maksi Gomez, čime su preokrenuli rezultat posle vođstva gostiju, kada je Ruben Rokina pogodio u 12. minutu. U 74. je Hose Luis Morales samo ublažio poraz Levantea.

Ova utakmica nije imala takmičarski značaj za oba tima, kao što je zapravo slučaj sa celim poslednjim kolom, pošto je već poznato da je Barselona šampion Španije, a da će u Ligu šampiona još Atletiko Madrid, Real Madrid i Valensija. Viljareal i Betis će direktno u Ligu Evrope, a Sevilja u kvalifikacije. Iz Primere su ispali Deportivo La Korunja, Las Palmas i Malaga.

Što se tiče utakmice u Vigu, potencijalni reprezentativci Srbije za put na Svetsko prvenstvo u Rusiju - Nemanja Radoja (Selta) i Saša Lukić (Levante) - odigrali su svih 90 i "kusur" minuta.