Napoli se (opet) vratio iz mrtvih!

Dva derbija, dva velika preokreta Napolitanaca. Milan ispustio vođstvo 2:0 i ostao praznih šaka na "San Paolu".

Kao protiv Lacija na otvaranju sezone, Napoli je uspio da stigne i prestigne prednost rivala i dođe do kompletnog plijena u derbiju, ovaj put protiv Milana.

Bili su gosti blizu da prvi put od 2010. godine odnesu bodove sa "San Paola", ali dvostruki strijelac Pjotr Zjelinski srušio im je te snove.

Iako su "rosoneri" u 49. minutu vodili 2:0, domaći se nisu predavali i srčanom igrom uspjeli su postići tri gola i doći do velikog preokreta.

NAPOLI - MILAN 3:2 (0:1)

Praktično se ništa nije dešavalo u prvih 15 minuta, a onda su Milanezi iz prve prilike stigli do prednosti.

Đakomo Bonaventura je primio pas od Borinija, a onda majstorski reagovao i "biciklicom" matirao nemoćnog Ospinu.

Milan je i nakon postignutog gola djelovao ozbiljnije, pa je novi stigao početkom nastavka.

Davide Kalabria je dobro ispratio dodavanje Susa i rutinski savladao Ospinu, koji je na debiju za Napoli od dva udarca ka svom golu nije uspio da zaustavi niti jedan.

Ipak, nakon dva primljena pogotka, ekipa Karla Anćelotija kao da je došla sebi. I rezultat se ekspresno promijenio.

Zjelinski je u 53. minutu iskoristio "rupu" u gostujućoj odbrani. Nakon asistencije Hozea Kaljehona inteligentno je prepolovio prednost Milaneza, da bi je petnaestak minuta kasnije potpuno anulirao, te vratio stvari na početak.

Ulazak Drisa Mertensa sa klupe dodatno je osnažio napad domaćih, a veliki preokret viđen je deset minuta prije kraja susreta.

Odlično je Belgijanac ispratio ubacivanje Alana, te pospremio loptu u nebranjenu mrežu, za konačnih 3:2.

NAPOLI (4-2-1-3): Ospina; Hisaj, Albiol, Kulibali, Mario Rui (73. Luperto); Alan, Hamšik (63. Mertens); Zjelinski (72. Dijavara); Kaljehon, Milik, Insinje.

MILAN (4-3-3): Donaruma; Kalabria, Musakio, Romanjoli, Rodrigez; Kesi, Bilja (58. Bakajoko), Bonaventura (82. Kutrone); Suso, Iguain, Borini (71. Laksalt).