Japanci idu na megdan Realu

Goleade u četvrtfinalu FIFA Svjetskog prvenstva za klubove.

Fudbaleri japanske Kašime plasirali su se u polufinale FIFA Svjetskog prvenstva za klubove, gdje će u srijedu igrati protiv Real Madrida.

Japanci su u odličnom meču savladali meksičku Gvadalaharu 3:2, i to nakon preokreta u drugom poluvremenu.

Pobjednik KONKAKAF Lige šampiona imao je prednost poslije prvih 45 minuta (1:0), ali je najbolja azijska ekipa uspjela nadoknaditi zaostatak i slaviti.

...
Izvor: YouTube/FIFATV

Ovogodišnje FIFA Svjetsko klupsko prvenstvo održava se u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, a danas je na programu još jedna četvrtfinalna utakmica.

U drugom današnjem meču domaća ekipa Al Aina deklasirala je Esperancu iz Tunisa 3:0, te zakazala polufinalni meč protiv River Plejta u utorak.

Podsjetimo, u prvom meču ovogodišnjeg turnira Al Ain je nakon penala eliminisao Velington iz Novog Zelanda. Poslije regularnih 90 minuta rezultat je bio 3:3.

Finale i meč za treće mjesto biće odigrani 22. decembra u Abu Dabiju.