Bajernova lijeva strana za tri boda u Augzburgu

Teška pobjeda za Bajern na gostovanju u Augzburgu.

Šokantan start meča, ali ipak trijumf za Bajern u Augzburgu!

Domaćini su do vođstva došli nakon 13 sekundi igre ali je tim Nike Kovača do kraja prvog dijela uspio da dva puta poravna rezultat, a u drugom i da dođe do preokreta. Vodeća Borusija sada ima dva boda više i meč manje.

Hrvatski stručnjak ipak ne može da bude zadovoljan formom svog tima pred meč osmine finala Lige šampiona u gostima protiv Liverpula narednog utorka.

AUGZBURG - BAJERN 2:3 (2:2)

Ludnica u prvih 45 minuta je počela nakon samo 13 sekundi!

Maks Filip se sjajno probio po lijevoj strani i uputio povratni pas na peterac, a Leon Gorecka je traljavom reakcijom savladao vlastitog golmana.

Bajern je sva tri gola večeras postigao sa lijeve napadačke strane.

Bajern nije dozvolio da ga rano vođstvo domaćina previše uzdrma i Niko Kovač je poručivao svom timu da nastavi igrati smireno i bez panike.

Takav pristup je donio izjednačenje u 17. minutu kada je Kingzli Koman sjajno reagovao na centaršut Džošue Kimiha i poslao loptu iza Grogora Kobela.

U nastavku se očekivao novi gol u mreži Augrzburga, ali domaći fudbaleri, iako bez najboljeg strijelca Alfreda Finbogasona ponovo u trans bacaju "VVK Arenu".

Niklas Sule nije uspio da počisti povratni pas Filipa, a Mihael Gregorić je samo "smirio" loptu za Ji Dong-Vona koji je snažnim udarcem poslao loptu iza leđa Manuela Nojera u 21. minutu.

Ali večeras posebno inspirisani Kingzli Koman i David Alaba su pravili pravi "dar-mar" po lijevoj strani.

Koman je prvo u trećem minutu nadoknade prvog dijela ponovo poravnao rezultat, da bi Alaba nakon osam minuta igre u drugom dijelu postavio konačnih 2:3.