Bajern pobijedio jednu i stigao drugu Borusiju!

Trijumfom nad Borusijom Menhengladbah njemački šampion se izjednačio na prvom mjestu bundesligaške tabele sa Borusijom Dortmund.

Bajern je ponovo na vrhu!

Ekipa Nike Kovača savladala je kao gost Borusiju Menhengladbah rezultatom 5:1 i vratila se na vrh tabele, gdje nije bila još od septembra prošle godine.

Posljednji put Bajern je bio na prvom mjestu poslije pet odigranih kola, a već u sljedećem prepustio je lidersku poziciju Borusiji Dortmund koja je bila usamljena na vrhu sve do danas.

"Milioneri“ su u petak upisali prvi poraz u Augzburgu u istoriji, a Bajern je to iskoristio da se ubjedljivim trijumfom u Menhengladbahu bodovno izjednači sa njima, iako ekipa iz Dortmunda još uvijek ima bolju gol-razliku.

Samo 65 sekundi trebalo je Bajernu da utiša Borusija Park u Menhengladbahu.

Hames Rodrigez izveo je korner nakon kojeg je Havi Martinez drugu utakmicu zaredom postao  ključni čovjek u ekipi Nike Kovača.

Njegovim pogotkom Bajern je u prošlom kolu savladao Hertu 1:0, a ove subote Španac je načeo pogotkom glavom poslije kornera "načeo“ mrežu Borusije Menhengladbah i započeo osvetu Bavaraca za poraz 0:3 na Alijanc areni u prvom dijelu sezone.

Zanimljivo, ovo su njegova jedina dva gola ove sezone.

Već poslije 11 minuta na semaforu je bilo 2:0 poslije lijepe akcije Bavaraca i pogotka Tomasa Milera.

Uspjela je Borusija da iskoristi neopreznost Bajerna, prvenstveno  Boatenga koji je zakasnio da isprati Štindla, i smanji na 2:1 u 37. minutu, ali već na startu drugog poluvremena sve je bilo gotovo.

Levandovski se u 47. minutu odlično snašao u šesnaestercu i povisio na 3:1.

Gnabri je petnaest minuta prije kraja meča zabio za 4:1, a "petarda" na Borusija parku "pukla" je u posljednjem minutu susreta kada je dosuđen penal za goste.

Odgovornost je naravno preuzeo Levandovski i pretvorio ga u svoj 15. pogodak ove sezone ćime se izjednačio sa Lukom Jovićem na listi najboljih strijelaca.

Bajern se tako žestoko revanširao Borusiji Menhengladbah, koja je u posljednje vrijeme bila tvrd orah za Bavarce. U posljednjih deset međusobnih duela Bajern i Borusija slavili su po četiri puta, a dva meča završena su bez pobjednika.