"Šok terapija" nije pomogla Šalkeu

Dolazak legende Šalkea Huba Stivensa na klupu nije trgnula fudbalere iz Gelzenkirhena, koji su u subotu poraženi od RB Lajpciga (0:1) i doveli u pitanje čak i opstanak u Bundesligi.

Nastavljena je crna serija Šalkea!

Nakon blamaže i eliminacije u osmini finala Lige šampiona, tim iz Gelzenkirhena je u 26. kolu upisao četvrti uzastopni poraz u Bundesligi i do kraja sezone će se boriti za opstanak!

ŠALKE - RB LAJPCIG 0:1 (0:1)

Domaćem timu nije pomogla ni smjena trenera Domenika Tedeska (33), koji je dobio otkaz poslije debakla protiv Mančester sitija (7:0), a na njegovo mjesto angažovan Hub Stivens.

Holanđanin je inače klupska legenda, koji je kao trener donio Šalkeu trofej Kupa UEFA 1997. godine, kao i dva Kupa Njemačke (2001, 2002). Prije osam godina je takođe postavljen na klupu kao "vatrogasac" i uspio je da osvoji treće mjesto i Ligu šampiona.

Međutim, u subotu na "Šalke Areni" nije mogao više od minimalnog poraza, petog u posljednjih sedam mečeva, a posljednji put "kraljevsko plavi" su slavili 20. januara protiv Volfsburga (2:1).

Gol odluke za goste iz Lajpciga "pao" je već u 14. minutu nakon akcije Marsela Zabicera.

Austrijanac je centrirao sa desne strane, Jusuf Poulsen je odlično šutirao i pogodio stativu, da bi odbijenu loptu Timo Verner nakon katastrofalne reakcije odbrane Šalkea, ubacio u mrežu - 0:1.

Bio je to Vernerov prvi gol u 2019. godini, ali i čak 16. pogodak u Šalkeovoj mreži u posljednjih 15 dana u svim takmičarskim utakmicama.

Od samog početka u ekipi Šalkea nastupio je srpski internacionalac Matija Nastasić.

Takav negativni skor, "rudari" su posljednji put imali 1987/88 kada su ispali u "Cvajtu". Osim toga, Šalke je oborio još jedan klupski rekord - čak 327 minuta nije pogodio mrežu rivala što je najduže u istoriji.

Doduše, mrežu su zatresli već u drugom minutu preko Marka Uta, ali je pogodak opravdano poništen zbog ofsajda.

Sjajan meč odigran je u Volfsburgu, gdje su "vukovi" do poluvremena izjednačili vođstvo Fortune, da bi početkom nastavka, sa tri gola u pet minuta, "prelomili" goste iz Dizeldorfa, a u finišu i kompletirali "petardu" golom trostrukog strijelca Vuga Veghorsta (5:2). Holandski napadač je svakako bio i najzaslužniji za 12. pobjedu ove sezone.

Preokret iz "dvojke u keca" viđen je u Augzburgu u dvoboju istoimenog domaćina i Hanovera (3:1), dok je bod sa "Mercedes Benc Arene" u Štugartu odnio Hofenhajm (1:1), za koji je svih 90 minuta nodigrao reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermin Bičakčić.