Hofenhajmu ide samo u Evropi: Dobili Zvezdu, ali u Bundesligi ne znaju za pobjedu!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Crna serija Hofenhajma u njemačkom prvenstvu se nastavlja.

Bundesliga 7. kolo Volfsburg - Hofenhajm 2-1 Izvor: Getty images/Matthias Hangst, Matthias Hangst/Getty Images Europe

Poslije dva vezana poraza u Bundesligi, Hofenhajm je savladao Crvenu zvezdu 2:0 u Ligi Evrope, ali ovaj trijumf nije trgnuo ekipu Sebastijana Henesa kada je u pitanju domaće prvenstvo.

Iako su poslije toga u Ligi Evrope ubjedljivo savladali Gent (4:1) i Liberec (5:0),u Bundesligi nisu upisali trijumf već pet mečeva.

Nakon duela sa Crvenom zvezdom ekipa Hofenhajma je remizirala sa Verderom, a onda upisala dva nova poraza, prvo od Union Berlina prošlog vikenda, a potom i u nedjelju protiv Volfsburga rezultatom 2:1.

Ne samo da su “vukovi” na vrijeme riješili meč, pošto je već u 26.mMinutu na semaforu stajalo 2:0, već je pobjeda mogla biti i ubjedljivija, da Veghorst u 82. minutu pri rezultatu 2:0 nije promašio jedanaesterac.

Navijači Volfsburga će mu ipak oprostiti ovaj promašaj, pošto je u 26. minutu postigao pogodak kojim je Volfsburg povisio na 2:0, poslije pogotka Štefena na otvaranju susreta.

Sve što je Hofenhajm uspio je da kazni katastrofalnu grešku američkog štopera Džona Bruksa koji je promašio loptu glavom i tako dozvolio Adamijanu da ublaži poraz dvije minute prije kraja.

U prvih sedam kola Hofenhajm je upisao tek sedam bodova, pa zauzima 13. Mjesto na tabeli, dok je Volfsburg šesti sa 11 bodova iz sedma utakmica.