ZVEZDA SPREČILA ŠOK U MAGLI: Preokret, pobeda i mir na pauzi!

Poslednji meč 14. kola Superlige pripao je lideru šampionata, ali mnogo teže nego što se očekivalo.

ZVEZDA SPREČILA ŠOK U MAGLI: Preokret, pobeda i mir na pauzi! Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda je savladala Inđiju! Teško, uz mnogo muke i tek u finišu susreta, ali je upisala nova tri boda u šampionskoj trci.

Najzaslužniji za to su dvostruki strelac Dijego Falćineli, strelac sa bele tačke Aleksandar Katai, ali i Milan Pavkov koji je iznudio udarac sa 11 metara. Dvostruki strelac za goste bio je Mihajlo Nešković, mladi krilni fudbaler.

CRVENA ZVEZDA - INĐIJA 3:2 (1:1)

Ne baš sjajnu igru sa meča 14. kola Superlige Crvena zvezda neće dugo pamtiti. Nije bilo impresivno, ali su bodovi osvojeni, a prednost u odnosu na najbliže pratioce zadržana.

Zvezda je povela kontroverznim golom Falćinelija, koji je možda bio u ofsajd poziciji ali prednost nije uspela da sačuva ni do poluvremena. Strahinja Eraković je pogrešio, umesto Borjanu loptu je dodao Neškoviću, a fudbaler gostiju je lako postigao gol za izjednačenje.

Bio je to pravi poklon mladog Zvezdinog štopera koji je na poluvremenu izašao iz igre i poziciju levog beka, koju je prinudno držao, prepustio Marku Gobeljiću.

Crvena zvezda je novi šok doživela kada je Nešković postigao drugi gol na meču, a velikih šansi za domaće u tom periodu nije bilo. Šampiona je polako hvatala panika, a Stanković je reagovao jedino kako može.

Ofanzivne izmene, promena formacije, dvojica napadača i Milan Pavkov. Upravo je momak iz Begeča izborio penal, jer ga je Čermelj oborio na ivici peterca. Katai je bio precizan, pa smo ušli u veoma zanimljiv finiš susreta.

Da lider prvenstva stigne do celog plena potrudio se ''Zvezdin Olivije Žiru'', Dijego Falćineli. Glavom ,sa preko deset metara udaljenosti, pogodio je mrežu izvrsnog Jovičića koji je danas branio kao u transu. Pozajmljeni golman Partizana je i pored tri gola bio jedan od najboljih igrača na terenu.

Crvena zvezda - Inđija 3:2 (1:1)

Tabela: Crvena zvezda  38, Vojvodina 30, Partizan 29, Proleter 26, Čukarički 25, Spartak 23, Voždovac 23, TSC 21, Radnički 21, Metalac 21, Mladost 21, Javor 18, Radnik 17, Inđija 15, Novi Pazar 15, Rad 12, Zlatibor 12, Napredak 10, Mačva 8, OFK Bačka 7.

20:59

Ipak tri minuta - KRAJ!

Nakon tri minuta nadoknade, a ne četiri kako smo prvobitno mislili, završen je meč između Crvene zvezde i Inđije.

Utakmicu su obeležili Dijego Falćineli i Mihajlo Nešković sa po dva gola, dok je Aleksandar Katai bio precizan sa bele tačke. Tog koju je prethodnio faul Čermelja nad Pavkovim u kaznenom prostoru Sremaca.

20:55

Četiri minuta nadoknade?

90. minut - Igraće se još nešto više od tri minuta, pošto smo već ušli u sudijsku nadoknadu.

20:50

GOOOOOOOOOOOOOL

85. minut - Falćineli!

Italijanski fudbaler je dvostruki strelac, a drugi gol na meču je pravo remek-delo. Dijego je pogodio glavom, sa više od deset metara udaljenosti, nakon kornera koji je Crvena zvezda imala sa leve strane.

20:44

Izmene gostiju

80. minut - Milijan Ilić i Mile Vujasin ulaze u igru, a teren napuštaju Milan Radin i Nemanja Obradović

20:39

GOOOOOOOOOOOOOOOOL

75. minut - Aleksandar Katai!

Precizan je Zvezdin Magiko, bio je i precizan i snažan, pa je sada 2:2 na meču Crvene zvezde i Inđije

20:38

PENAL ZA ZVEZDU

74. minut - Čermelj je srušio Pavkova.

20:37

Formacija

Ekipa Dejana Stankovića će do kraja meča igrati u sistemu 4-4-2, sa dvojicom klasičnih napadača.

Falćineli i Pavkov će biti u napadu, Katai levo, Spiridonović desno, a Nikolić i Ivanić u centru veznog reda.

20:36

Povreda Kange?

Nakon jednog sudara Zvezdin vezista je ostao da leži, a teren je napustio u bolovima. Pitanje je kakva je povreda i koliko bi Gabonac mogao da pauzira, ali danas nije bio u stanju da nastavi susret.

20:34

Tri izmene Stankovića!

70. minut - Završeno je sa izmenama u Crvenoj zvezdi.

Stanković na teren šalje Veljka Nikolića, Srđana Spiridonovića i Milana Pavkova, dok su izašli Seku Sanogo, Gelor Kanga i El Fardu Ben.

Kod gostiju je Brana Ilić zamenio Nebojšu Bastajića.

20:32

Kakva šansa!

67. minut - Aleksandar Katai je sa dvadesetak metara pogodio stativu, a zatim se u petercu nisu snašli Falćineli i Ben.

Crvenoj zvezdi brzo treba pogodak, a današnja igra nije na nivou iz ove sezone.

20:28

GOOOOOOOOOOOOOOOL!

64. minut - Ponovo Mihajlo Nešković!

Rezervista Dimitrijević je asistent, a mladi Nešković se fenomenalno snašao u kaznenom prostoru Crvene zvezde. 1:2 u Beogradu.

20:23

Prva izmena gostiju!

60. minut - Nikola Dimitrijević je na terenu, a Kosta Aleksić je napustio teren nakon jednog časa igre.

20:19

Zanimljiv pokušaj Falćinelija

20:09

Izmene!

46. minut - Marko Gobeljić će na mesto levog beka umesto Strahinje Erakovića, dok je Mirko Ivanić zamenio Željka Gavrića.

19:52

POLUVREME

Sasvim zasluženo, ekipa Inđije je u finišu prvog dela igre stigla do izjednačenja.

Crvena zvezda je imala prednost preko Dijega Falćinelija, ali nije ostavila fantastičan utisak tokom prvih 45 minuta fudbala.

19:43

37. minut - Strašna magla u Beogradu zasmetala je strahinji Erakoviću.

Mladi defanzivac  Zvezde je pokušao da loptu vrati do Milana Borjana, umesto toga je pronašao Mihajla Neškovića, a mladi krilni fudbaler je pogodio mrežu.

On je lepo i veoma rutinski loptu plasirao pored Zvezdinog čuvara mreže.

19:39

Sjajnašansa Zvezde!

33. minut - Katai je poslao loptu u prostor, Ben je izašao oči u oči sa golmanom Jovičić, ali nije uspeo da reši tu situaciju.

Partizanov čuvar mreže na pozajmici u Sremu je sprečio taj udarac, a odbitak je Katai poslao visoko preko gola.

19:38

Kontra!

32. minut - Kanga je izgubio loptu na sredini terena, tražio je faul, a zapravo je Inđija dobila kontru.

Nemanja Obradović je dobio loptu na levoj strani, gađao je desnom nogom suprotan ugao, ali najbolja šansa za goste je propala jer nije bio precizan.

19:35

Ozbiljno su pripretili crveno-beli

29. minut - Prvo je Miloš Mihajlov izbacio loptu u korner nakon jednog opasnog udarca, a onda je i Strahinja Eraković pripretio nakon što je bio najviši u skoku.

I dalje je 1:0 za srpskog šampiona, ali Inđija veoma dobro stoji na terenu.

19:28

GOOOOOOOOOOOOL!

21. minut - Falćineli!

Željko Gavrić je probio po levom boku, ubacio je loptu u sredinu, a italijanski napadač je bio na pravom mestu. Možda i u ofsajdu, ali je zastavica linijskog sudije ostala dole...

19:25

Makazice!

20. minut - Probao je Dijego Falćineli da uhvati makazice, ali je udarac Italijana sa ivice kaznenog prostora bio previše blag.

Na stadionu Crvene zvezde ima magle pa nije baš lako pratiti dešavanja na terenu.

19:17

PREČKA!

11. minut - Nekoliko puta su u jednom napadu pretili crveno-beli, ali su se prečka i nekoliko defanzivaca gostujućeg tima isprečili na putu lopte do mreže!

19:12

Bez velikih šansi

7. minut - Za sada nema pravih prilika za gol na stadionu Rajko Mitić. Igra se u veoma mirnom tempu.

19:06

Počinje!

1. minut - Počeo je meč Crvene zvezde i Inđije.

19:06

Borjanovih 150!

Pre početka utakmice na stadionu Rajko Mitić, Milan Borjan je dobio na poklon uramljen dres sa brojem 150.

Golman reprezentacije Kanade je još na meču protiv Slovana branio 150. put u dresu Crvene zvezde, ali je poklon uručen tek sad.

18:57

Raspored

Za razliku od ostalih timova, Crvena zvezda i Zlatibor će imati obaveze i tokom reprezentativne pauze. Crveno-beli će prvu utakmicu u Kupu Srbije odigrati narednog ponedeljka, 16. novembra.

Posle toga će na programu biti derbi meč jesenjeg dela prvenstva pošto Stankovićev tim gostuje Nenadu Lalatoviću i Vojvodini.

Ekipa Inđije će u sledećoj rundi, nakon reprezentativne pauze, dočekati Radnički iz Niša. Do kraja jesenjeg dela polusezone ostalo je da se odigra još pet rundi u Superligi Srbije.