Navijači Borca mogu da odahnu: Ziljkić će biti spreman za utakmicu protiv Širokog Brijega

Ljubimac navijača banjalučkog kluba osjeća se sasvim dobro i biće spreman za narednu utakmicu u kojoj će crveno-plavi dočekati Široki Brijeg.

Almedin Ziljkić će biti spreman za meč Borac - Široki Brijeg Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Borac je pretrpio i šesti poraz na gostujućim terenima i to od Zrinjskog na stadionu "Pod Bijelim brijegom" (2:1), gdje Banjalučani nisu nikad pobijedili.

Ono što je posebno zabrinulo pristalice izabranika Vlade Jagodića bio je izlazak s terena Almedina Ziljkića, koji je poslije desetak minuta drugog poluvremena dobio snažan udarac u glavu i nije mogao da nastavi susret s "plemićima".

Pružena mu je pomoć u bolnici u Mostaru, a epilog je lakši potres mozga i slomljen zub, prenijeli su banjalučki mediji.

"Važno je da se dobro osjećam, zaista nemam nikakvih problema. Udarac jeste bio jak i nisam mogao da nastavim susret, ali će sve biti u redu. Možda ću da odmorim dan-dva, a onda ću normalno da radim sa ekipom i vjerujem da ću biti potpuno spreman za narednu utakmicu", izjavio je Ziljkić za banjalučki "EuroBlic".

Jedini pogodak za Borac postigao je Jovo Lukić, koji sa Goranom Zakarićem, asistentom kod gola, dijeli drugo mjesto na tabeli najboljih strijelaca m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

"Ne mogu da budem srećan zbog gola jer nismo pobijedili, ali ću u narednim utakmicama dati sve od sebe da doprinesem pobjedama", rekao je centarfor Banjalučana.