Široki Brijeg demolirao Radnik: "Petarda" pred dolazak u Banjaluku!

Široki Brijeg je deklasirao bijeljinski Radnik u utakmici 15. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Široki Brijeg - Radnik, PL BiH, 15. kolo Izvor: Facebook/NK Široki Brijeg

Nakon odlaska Slavka Petrovića sa klupe Radnika, Bijeljince je na "Pecari" vodio njegov dosadašnji pomoćnik Jovo Borković s obzirom da je bijeljinski klub i dalje u potrazi za novim šefom stručnog štaba.

I pretrpio najteži poraz u ovoj sezoni m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

ŠIROKI BRIJEG - RADNIK 5:0 (3:0)

Tim sa "Pecare" je praktično osigurao pobjedu nad Radnikom već u prvom poluvremenu s obzirom da je vodio rezultatom 3:0, da bi u nastavku kompletirao "petardu", koja se mora shvatiti i kao svojevrsno upozorenje Borcu kod kojeg gostuju u narednom kolu.

Domaćin je u svim segmentima fudbalske igre apsolutno dominirao na "Pecari" i više nego zasluženo stigao do ubjedljive pobjede, sedme u sezoni, kojom se vratio u trku za plasman u evropska takmičenja. Mora se priznati da je debaklu Semberaca "kumovala" i loša igra u odbrani s obzirom da su svi pogoci pali iz peterca!?

Već na samom početku meča, Širokobriježani su stigli do prednosti.

Dino Ćorić je prošao po desnoj strani i na drugoj stativi uočio Jovića, kojem nije bilo teško da loptu ubaci u mrežu - 1:0.

Gosti iz Semberije su uzvratili u 25. minutu preko Kenana Šarića, koji je pogodio spoljni dio mreže Širokobriježana, da bi šest minuta kasnije, domaćin udvostručio prednost poslije brzog kontranapada.

Golman Radnika Dalibor Kozić odbranio je udarac Jovića, ali je odbijenu loptu u mrežu pospremio Stipe Jurić - 2:0.

Dva minuta kasnije, ponovo iz "peterca", Široki Brijeg je praktično riješio meč drugim pogotkom Tonija Jovića - 3:0.

Početkom drugog poluvremena, Semberci nisu imali sreće nakon što je poslije kornera Saša Novaković dobro šutirao, ali stativa je bila saveznik domaćina.

Potom je u 64. minutu napadač gostiju Mahir Karić dobro reagovao nakon ubacivanja iz auta, izborio se za loptu i prostor, šutiravši direktno u golmana Širokog Brijega Darija Miškića.

Kazna za ove promašaje uslijedila je sedam minuta kasnije poslije prodora Filipa Brekala na lijevoj strani i centaršuta koji je u pogodak pretvorio mladi Kristijan Medić - 4:0.

Medić je samo pet minuta kasnije sjajno centirao u peterac, a tamo je najviši u skoku bio Viktor Angelov i pogodio mrežu Kozića za potop Radnika na "Pecari" - 5:0.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić, Ćorić, M. Jurić, Pervan, Jurilj, Marić, Stanić, Radeljić, S. Jurić, Jović.

RADNIK: Kozić, Novaković, Sušić, Koraksić, Šubert, Mekić, Šarić, Vušurović, Đurić, Janjić, Karić.