Tuzla siti u krizi - drugi vezani poraz: Velež odnio bodove sa "Tušnja"

Prvi meč 20. kola m:tel Premijer lige BiH pripao gostima.

Tuzla siti u krizi - drugi vezani poraz: Velež odnio bodove sa "Tušnja" Tuzla siti - Velež 1:3  Izvor: Facebook/FK Velež Mostar

Iako su fudbaleri Tuzla sitija prvi stigli do gola, igrači Veleža smogli su snage da preokrenu rezultat na "Tušnju" 3:1 (1:1) i slave u premijernom meču 17. kola m:tel Premijer lige BiH.

Tim iz Simin Hana tako je drugi meč zaredom izgubio, iako je vodio (za vikend poraz od Olimpika 2:3). Prethodno su Tuzlaci bili u seriji od četiri meča bez poraza (po dvije pobjede i remija), te se već sada može reći da je u maloj rezultatskoj krizi, vjerovatno uzrokovanoj i velikim brojem povrijeđenih i suspendovanih igrača.

U veoma sadržajnom meču, domaći su bili bolji do vodećeg gola.

Maksimović u 12. minutu zakucao je loptu iza leđa golmana Veleža, nakon čega su gosti krenuli ofanzivnije, te u 34. minutu stigli do zasluženog izjednačenja.

Najbolji strijelac "rođenih" Mulić proigrao je Osmića, ovaj Radovca, koji svom timu donosi izjednačenje.

Rezultat 1:1 bio je aktivan do 54. minuta, kada je golman Tuzla sitija Fejzić napravio veliku grešku. Mulić je solidno šutirao iz Slobodnog udarca, domaći čuvar mreže izuzetno loše je reagovao i lopta mu je završila iza leđa.

Ovim golom Mulić se na čelu liste strijelaca m:tel Premijer lige BiH izjednačio sa Nemanjom Bilbijom i Benjaminom Tatarom. Svi na svom kontu imaju po osam golova.

Veliku priliku Mostarci su imali u nadoknadi, kada Ovčina nije uspio da realizuje situaciju "oči u oči" sa Fejzićem, ali su gosti ipak do kraja postigli još jedan pogodak. Za konačnih 3:1 pogodio je Cvijanović.

TUZLA SITI: Fejzić, Barišić (64. Barišić), Karjašević, Rugašević, Ramić (64. Ubiparip), Džafić, Nikolić, Nukić, Dofo (82. Mešinović), Moris, Maksimović (84. Kostić). Trener: Nermin Bašić.

VELEŽ: Bogdanović, Zvonić, Zeljković, Ćosić, Cvijanović, Brandao (78. Anđušić), Osmić, Fereira, Vehabović, Radovac, Mulić (75. Ovčina). Trener: Feđa Dudić.