Petak pogodio u petak, i to dva puta - "Pistolero" za preokret Herte i slavlje u berlinskom derbiju

Union Berlin poveo, pa ostao sa igračem manje, što je gradski rival znao da iskoristi i preokretom dođe do prve ovosezonske pobjede na domaćem terenu.

Herta - Union Berlin 3:1 Bundesliga 10. kolo Kšištof Pjontek dvostruki strijelac Izvor: Odd Andersen/AFP POOL

Samo jedan gol u prvih devet kola Bundeslige postigao je Kšištof Pjontek, popularni "Pistolero", a večeras dva, kada je bilo možda bilo i najvažnije - u gradskom derbiju protiv Union Berlina.

I to za 45 minuta provedenih na terenu (ušao na startu drugog poluvremena)!

Poveli su gosti, ali su ostali sa igračem manje, što je Herta iskoristila da preokrene rezultat, slavi 3:1 i tako zabilježi prvu ovosezonsku domaću pobjedu.

HERTA - UNION BERLIN 3:1 (0:1)

U mnogo boljoj formi uoči derbija Berlina bili su fudbaleri Union Berlina, koji su nanizali osam mečeva bez poraza, ali toj seriji večeras je došao kraj, iako su prvi poveli.

U 20. minutu Nigerijac Taivo Avonji precizno je šutirao i pogodio za 0:1.

Izvor: Tanjug/Odd Andersen/AFP POOL

Ipak, samo tri minuta nakon vodećeg gola, sve se preokrenulo. Union Berlin ostao je bez Roberta Andriha, koji je izuzetno grubo startovao na protivnika i dobio direktan crveni karton.

Krenuli su tada domaći u potpunu ofanzivu, nisu uspjeli da krunišu terensku inicijativu u prvom, ali zato jesu u drugom poluvremenu, u kojem su postigli tri gola.

Mateus Kunja u 51. minutu snažno je šutirao, golman Uniona Andreas Lute odbio je loptu pravo na nogu Petru Pekariku, koji je precizan za 1:1.

Poptuni preokret uslijedio je u 74. minutu kada je Pjontek srećno pogodio za 2:1. Lopta je na putu ka golu pogodila Julijana Riersona, promijenila smjera i prevarila gostujućeg čuvara mreže.

Tri minuta kasnije, Pjontek, čije ime na poljskom jeziku znači petak, postigao je i drugi gol, za konačnih 3:1.

Podsjetimo, navijača naravno večeras nije bilo, ali su pristalice Herte uoči derbija "okitile" grad sa 60.000 zastava.

Igrači su im se odužili na najbolji mogući način.