U Evropi sjajni, u Bundesligi "pretanki": Zvezda svakako ima šansu protiv Hofenhajma na "Marakani"!

Hofenhajm će gostovanje u Beogradu dočekati bliže dnu tabele nego novom izlasku na evropsku scenu

Bundesliga Majnc Hofenhajm 1 1 Izvor: Torsten Silz/dpa

U dosadašnja četiri kola Lige Evrope – isto toliko pobjeda, uz samo jedan primljen gol.

U Bundesligi, na osam utakmica do večeras, četiri poraza je upisala ekipa Hofenhajma. Peti je izbjegnut večeras, na gostovanju Majncu (1:1), ali će klub iz Sinshajma četvrtak i okršaj sa Crvenom zvezdom, za prvo mjesto u grupi Lige Evrope, dočekati bliže zoni ispadanja nego novom plasmanu na međunarodnu scenu:

MAJNC – HOFENHAJM 1:1 (1:0)
/Kvajason 33 – Bebu 62/

U slučaju bilo kakve pobjede na najvećem srpskom stadionu, izabranici Dejana Stankovića izjednačiće se sa Hofenhajmom na vrhu grupe L slabijeg evropskog klupskog takmičenja, dok bi u slučaju trijumfa razlikom od tri gola stigli na koračić od plasmana u narednu fazu sa prvog mjesta.

Ali, da ne idemo toliko daleko u razmišljanjima, za sada ćemo reći da Beograđani svakako imaju čemu da se nadaju pred taj meč, koji je zakazan za treći decembarski dan u 18.55 časova.

Izvor: Torsten Silz/dpa

Posjed lopte bio je daleko na strani večerašnjeg gosta, stvorio je mnogo bolje šanse od rivala, ali nije mu to donijelo korist i pobjedu na Opel Areni u duelu sa timom kojem je jedini cilj da i naredne sezone igra u društvu Bajerna, RB Lajpciga, dvije Borusije...

Poveo je Majnc u 33. minutu, kada je jednu dubinsku loptu primio Žan-Filip Mateta, pobjegao odbrani, a potom petom uposlio Žana-Pola Becijusa, koji je odigrao u sredinu za Robina Kvajasona, a ovaj izbjegao ofsajd-poziciju i praktično rutinski odveo svoj tim do prednosti.

Hofenhajm je, ipak, uspio da se spasi poraza, a najzaslužniji zašto je to tako je Ihlas Bebu - Togoanac je u 62. minutu krunisao završnicu jednog napada gostiju u kojoj su učestvovala četiri igrača.

Ipak, ostale su glavobolje za trenera Sebastijana Henesa, čiji tim je posljednjih desetak minuta morao da odradi sa igračem manje zbog direktnog crvenog kartona za Denisa Gajgera koji je prekinuo jednu kontru Majnca...