Kostić "špartao" po terenu, ali loš niz nije prekinut: Ajntraht poveo, pa ispustio pobjedu u Volfsburgu!

Srpski internacionalac bio je najzapaženiji u sastavu Ajntrahta koji je poveo, ali koji nije uspio da dođe do prve pobjede u sezoni još od 3. oktobra...

Bundesliga 11. kolo Volfsburg Ajntraht 2 1 Izvor: tanjug/Swen Pf'rtner/DPA

Pet remija "spojio" je Ajntraht u Bundesligi, a ukupno sedam mečeva bez pobjede, do večerašnjeg okršaja sa Volfsburgom, kojim je otvoreno 11. kolo Bundeslige.

Činilo se da su Filip Kostić i društvo, nakon nešto više od sat vremena igre, na dobrom putu da prekinu niz bez trijumfa, ali su poslije vođstva, dozvolili sebi da ispuste stečeno – i dožive drugi neuspjeh:

VOLFSBURG – AJNTRAHT 2:1 (0:0)
/Veghorst 76 penal, 88 - Dost 63 penal/

Tako tim Adija Hitera i dalje čeka na prvu pobjedu u njemačkoj eliti još od 3. oktobra i okršaja sa Hofenhajmom, dok Volfsburg, uz Bajer, može da se pohvali činjenicom da NEMA PORAZ!

Sva tri gola postignuta su u posljednjih pola sata meča – i sva tri su postigli Holanđani.

Poveli su gosti u 63. minutu pogotkom Basa Dosta nakon što je prethodno u šesnaestercu Volfsburga obotren Martin Hintereger.

Izjednačio je, u 76. minutu, Vut Veghorst poslije igranja rukom Štefana Ilsankera, da bi isti igrač u finišu, u 88. minutu, materijalizovao sjajnu akciju "vukova" i odveo ih do pete pobjede u sezoni.

Inače, Filip Kostić je imao zapažen nastup u večerašnjem duelu, i to po dva osnova – bio je drugi najbrži pojedinac na terenu, ali i igrač koji je propustio da iskoristi najbolju šansu za Ajntraht, kod rezultata 0:0.

Precizni statističari su, naime, izračunali tokom prvog poluvremena da je adut Ajntrahta dostigao brzinu od 33.67 kilometara na čas.

Našao se odmah iza Volfsburgovog Džeroma Rusijona (34.92 kilometara na čas), a upravo iz jednog trka, Ajntraht je stvorio najbolju šansu na meču.

Kamada je, poslije deset minuta drugog dijela, prošao po lijevoj strani, Kostić sve dobro ispratio, primio loptu, šutirao – i poslao loptu preko prečke iz više nego izgledne situacije...