DEBAKL Mihine Bolonje: "Pukla petarda" u duelu sa Romom na Dal'Ari!

Nestvarno prvo poluvrijeme "vučice"

Serija A 11. kolo Bolonja Roma Izvor: Tanjug/AP/Massimo Paolone/La Presse

Roma je do nogu potukla Mihinu Bolonju na Renato Dal'Ari, a sve je, u ovom meču, bilo jasno već poslije prvih 45 minuta!

BOLONJA – ROMA 1:5
/Kristante 24 autogol - Poli 5 autogol, Džeko 10, Pelegrini 15, Veretu 35, Mkitarjan 44/

Pet lopti završilo je iza leđa golmana Federika Ravalje, koji tako neće po dobrom pamtiti debi u italijanskoj ligi. Vidjeli smo i dva autogola, dva promašena "zicera" kapitena BiH Edina Džeke, četiri poništena gola zbog ofsajda...

Ravnomjerno je Roma rasporedila golove u prvih 15 minuta – na svakih pet minuta po jedan.

Roma's Edin Dzeko celebrates after scoring during the Italian Serie A soccer match between Bologna and Roma, at the Dall'Ara stadium in Bologna, Italy, Sunday, Dec. 13, 2020. (Fabio Rossi/LaPresse via AP)
Izvor: Tanjug/Fabio Rossi/Lapresse via AP

Krenulo je autogolom Andree Polija, a nastavilo pogocima Edina Džeke i Lorenca Pelegrinija, za 0:3 poslije prve trećine prvog dijela!

"Glupost" Brajana Kristantea, koji se poslije jednog rutinskog centaršuta Bolonje sa desne strane revanširao Poliju, omogućila je crveno-plavima da se pomaknu sa "nule" na semaforu, ali su ubrzo morali po četvrti put da krenu sa centra, pošto se raspoloženim saigračima pridružio i Džordan Veretu.

Ovo je bio prvi put da je Roma postigla pet golova na gostovanju Bolonji, a treći put u istoriji kluba da je pet puta zatresla mrežu u prvom poluvremenu!

Prethodno se to dogodilo u julu 1930. godine protiv Padove i u maju 1931. godine protiv Livorna!

U isto vrijeme, odigrana su još dva meča jedanaestog kola.

Napoli je poslije preokreta došao do trijumfa nad Sampdorijom na stadionu "Dijego Armando Maradona", dok je Atalanta rutinski savladala Fiorentinu.

Na terenu u Napulju, poveli su Đenovljani pogotkom Jakuba Jankta, ali na kraju im to nije bilo dovoljno ni za bod.

Kladioničarskim rječnikom, desio se prelaz "iz dvojke u keca", a pobjedu Napolitancima omogućili su Irving Lozano i Andrea Petanja.

U Bergamu, mreže su mirovale sve do finiša prvog dijela, a kada je Robin Gosens "načeo" odbranu Fiorentine, sve je bilo lakše za Atalantu, koja je u prvoj polovini drugog poluvremena, uz pogotke Ruslana Malinovskog i Rafaela Toloija dovršila posao.