Ronaldo sa dva penala odveo Juve do pobjede u Đenovi: 79 golova na 100 mečeva – ali ima boljih i od njega!

Bilo je 1:1, a onda je u finišu meča CR7 preuzeo stvari u svoje ruke

Serija A 11. kolo Đenova Juventus 1 3 Izvor: Tanjug/Antonio Calanni/AP

"Okruglo" – stotinu!

Toliko mečeva je, zaključno sa današnjim, od dolaska iz madridskog Reala, odigrao Kristijano Ronaldo za "staru damu" iz Torina, a lični jubilej je začinio uz dva pogotka, oba sa "kreča":

ĐENOVA – JUVENTUS 1:3 (0:0)
/Sturaro 61 – Dibala 57, Ronaldo 78 penal, 88 penal/

Stigao je portugalski as i jedan od najboljih fudbalera planete ikada do brojke od 100 mečeva za Juventus otkako se u ljeto 2018. godine obavezao na saradnju sa sadašnjim klubom.

Od tada, pa sve do večeras, 79 puta je matirao protivničke golmane, a večeras je, u duelu sa crveno-plavima iz Đenove, poentirao u 78. i 88. minutu.

Prvo je Nikolo Rovela oborio Huana Kvadrada u šesnaestercu Đenove, a Ronaldo je, po ko zna koji put, prihvatio odgovornost za izvođenje penala, baš kao i deset minuta kasnije, nakon što je Matija Perin srušio Alvara Moratu koji je stigao do jedne lopte prije Đenovinog čuvara mreže.

Rekosmo, došao je do brojke od 79 golova na 100 utakmica – ali, u golgeterskom smislu, ima i boljih od njega u istoriji Juventusa kad je riječ o prvih 100 mečeva jer su Omar Sivori i Feliće Borel postigli 84, odnosno 80.

Juve je i u prvom poluvremenu bio dominantan.

Bilo je 8:1 u šutevima, 7:0 u kornerima, ali odbrana Đenove je odolijevala i to sve do 57. minuta, kada je za 0:1 pogodio Paulo Dibala.

Činilo se već tad da je Pirlov tim slomio otpor domaćih, ali je stvari u jednom trenutku zakomplikovao Stefano Sturaro, upravo bivši fudbaler Juventusa, koji je za "bjankonere" odigrao ukupno 90 mečeva.

Pogodio je mrežu Juventusa nedugo nakon Dibalinog gola, ali se, u posljednjih pola sata, ipak na terenu pitao Ronaldo...