Zaboravljeni golgeter "zakočio" Milan, Inter sa "kreča" uhvatio priključak

"Nerazuri" nakon minimalnog trijumfa nad Napolijem stigli na bod zaostatka za gradskim rivalom, koji je teškom mukom remizirao u Đenovi.

Inter - Napoli 1:0, Đenova - Milan 2:2 Serija A 12. kolo rezultati i tabela Izvor: Tanjug/Luca Bruno/AP

Nakon nekompletnih 12 kola, razlika između vodećeg Milana i drugoplasiranog Intera sada je samo bod!

Milan je teškom mukom uspio ostati neporažen na gostovanju u Đenovi (2:2), dok je Inter u derbiju bio uspješniji od Napolija i minimalnom pobjedom 1:0 stigao na korak zaostatka za gradskim rivalom.

U derbiju na "Đuzepe Meaci", i jedni i drugi kao da su čekali grešku protivnika, nisu željeli da preuzmu odgovornost, tako da u prvih 70 minuta praktično da nije bilo uzbuđenja.

Ali je zato "prštalo" u posljednjih 20.

Sve je krenula od 70. minuta, kada je David Ospina srušio Matea Darmijana koji je bio u prodoru, sudija Davide Masa pokazao je na penal, a Lorencu Insinjeu put u svlačionicu zbog prigovora.

Izvor: Tanjug/Luca Bruno/AP

Siguran realizator bio je Romelu Lukaku.

Iako sa igračem manje, Napolitanci se nisu predavali. U 80. minutu Mateo Politano imao je sjajnu šansu da šokira domaćina, ali je Samir Handanović fenomenalno intervenisao.

U nadoknadi još dvije odlićne šanse za Napoli, Andrea Petanja čak je pogodio stativu, ali slovenački čuvar mreže ostao je nesavladan.

INTER: Handanović, Škrinjar, De Fraj, Bastoni, Darmijan, Barela, Brozović (67. Sensi), Galjardini, Jang (86. D’Ambrozio), Lukaku, Lautaro Martinez (77. Hakimi).

NAPOLI: Ospina, Di Lorenco, Manolas, Kulibali, Mario Rui (84. Gulam), Bakajoko (74. Politano), Deme (84. Elmas), Lozano, Zjelinski (74. Ruiz), Insinje, Mertens (16. Petanja).

Izvor: Tanjug/Tano Pecoraro/LaPresse

Istovremeno na "Marasiju", Milan je u Đenovi stizao zaostatak od dva gola.

Đenovljani, koji su u dosadašnjem dijelu prvenstva imali samo jednu pobjedu, na krilima dvostrukog strijelca Matije Destra vodili su 2:0, ali su "rosoneri" uspjeli da iščupaju bod.

Prvo je Davide Kalabrija smanjio na 2:1, da bi u u 83. minutu Kalulu Kjatengva pogodio za 2:2.

I Bolonja je gubila 0:2, ali je tim Siniše Mihajlovića uspio da se vrati baš kao i Milan, te osvoji bod, iako je duboko u nadoknadi mogao do sva tri.

Musa Barou u 92. minutu spasio je Bolonju poraza, a isti igrač imao je šansu u 96. minutu za pobjedu, ali nije uspio da realizuje penal.

Dvanaesta runda biće okončana sutra, kada svoj meč budu odigrali Roma i Torino (20.45).

VLAHOVIĆ STRIJELAC

Fiorentina i Sasuolo odigrali su 1:1, a Dušan Vlahović sa 11 metara donio je bod svom timu u 35. minutu.

Roma - Torino (20.45)

TABELA: Milan 28, Inter 27, Juventus 24, Napoli 23*, Sasuolo 23, Roma (-1) 21, Verona 19, Atalanta (-1) 18, Lacio 18, Udineze (-1) 14, Sampdorija 14, Kaljari 13, Bolonja 13, Benevento 12, Specija 11, Parma 11, Fiorentina 10, Đenova 7, Torino (-1) 6, Krotone 6.

*NAPOMENA: Napoliju odlukom Fudbalskog saveza Italije oduzet bod zbog neodigrane utakmice sa Juventusom.