Ronaldo ne može ni iz penala: Atalanta odnijela bod iz Torina

Sjajan derbi na "Alijanc stadionu" okončan remijem.

Juventus - Atalanta 1:1 Serija A 12. kolo Izvor: Tanjug/Marco Alpozzi/LaPresse via AP

Tri uvodna meča 12. kola Serije A okončana su bez pobjednika.

U jednom od derbija vanredne runde, Juventus i Atalanta podijelili su bodove odigravši 1:1 (1:0), a utakmicu su obilježili Alehandro Gomez, Alvaro Morata i Kristijano Ronaldo, iako niko od njih trojice nije bio strijelac.

Naime, pred početak susreta kapiten Atalante pjevao je himnu "stare dame" (?!), zatim je uslijedio komičan promašaj Španca, da bi Portugalac promašio pobjedu očajnim udarcem sa "kreča".

Izvor: Tanjug/Marco Alpozzi/LaPresse via AP

Juventus je poveo u 29. minutu sjajnim udarcem Federika Kjeze, koji je postigao prvi prvenstveni gol za "staru damu" u sedmom nastupu.

Iako je i prije i poslije vodećeg gola domaćih dominirala Atalanta, gosti nisu uspjeli da zatresu mrežu u prvom poluvremenu. Najbolju šansu za to imao je Zapata Zapata u 32. minutu, ali je Vojček Šćesni odbranio njegov šut.

Papu Gomez, koji nije igrao na prošlom meču protiv Fiorentine (3:0), sada nije bio u startnoj postavi, ali je ipak u drugom dijelu dobio priliku.

Samo par trenutaka nakon što je ušao u igru, započeo je akciju koju je spektakularnim golom okončao Remo Frojler - 1:1.

Uzbuđenjima tu nije bio kraj, jer je praktično već u narednom napadu dosuđen kazneni udarac za domaće.

Kjeza je iznudio penal, a Kristijano Ronaldo bio je u prilici da postigne peti uzastopni gol sa "bijele tačke". Ipak, u tome ga je osujetio sjajni Golini, koji je pročitao gdje će Portugalac šutirati, te uhvatio "živu" loptu.

Golini je sjajno intervenisao i minut kasnije, kada je ponovo Morata bio u prilici da se upiše u strijelce, međutim čuvar mreže "boginje" još jednom se istakao i izbacio loptu u korner.

Uslijedio je zatim žestok pritisak gostiju. Konstantno su fudbaleri iz Bergama kampovali pred golom rivala, a najbolju šansu da donese potpuni preokret imao je Kristijan Romero. Ipak, Šćesni je još jednom panterskom intervencijom uspio da sačuva svoju mrežu.

Bilo je još nekoliko sjajnih prilika na obje strane, ali lopta nije htjela u gol.

Leonardo Bonući odigrao je večeras jubilarnu 300. prvenstvenu utakmicu za Juventus.

Atalanta će tako nastaviti da čeka pobjedu u Torinu, gdje nije slavila već 31 godinu!

S druge strane, Juventus je prupustio šansu da turbulentan period kroz koji prolazi Atalanta (više o tome čitajte OVDJE i OVDJE), te je omogućio vodećem Milanu da eventualnim večerašnjim trijumfom u Đenovi dodatno učvrsti lidersku poziciju.

JUVENTUS: Šćesni, Kvadrado, De Liht, Bonući, Danilo, Mekkeni, Artur (27. Rabio), Bentankur, Kjeza (74. Aleks Sandro), Morata (84. Dibala), Ronaldo.

ATALANTA: Golini, Palomino, Romero, Đimšiti, Hatebur, De Ron, Frojler, Gosens, Malinovski (72. Mirančuk), Pesina (53. Gomez), Zapata (73. Murijel).

SUPERKUP

Meč italijanskog Superkupa između Juventusa i Napolija biće odigran 20. januara na stadionu "Mapei", zdanju na kojem domaće mečeve igra Sasuolo.

Roma - Torino (20.45)

TABELA: Milan 27, Inter 24, Juventus (+1) 24, Napoli 23*, Sasuolo 22, Roma 21, Verona 19, Atalanta 18, Lacio (+1) 18, Udineze 14, Kaljari 12, Bolonja 12, Benevento (+1) 12, Sampdorija 11, Parma 11, Specija 10, Fiorentina 9, Torino 6, Đenova 6, Krotone (+1) 6.

*NAPOMENA: Napoliju odlukom Fudbalskog saveza Italije oduzet bod zbog neodigrane utakmice sa Juventusom.