Koji Inzagi je jači? Lopta SMS-a na "tacni", pa magija Ćire Imobilea - Ipak, remi na kraju

Bez pobjednika u duelu Beneventa i Lacija.

Benevento - Lacio 1:1 Serija A 12. kolo Sergej Milinković Savić asistencija Ćiro Imobile sjajan gol Izvor: Tanjug/Alfredo Falcone/LaPresse

Filipo 1 - Simone 1.

U duelu braće Inzagi na klupama Beneventa i Lacija nije bilo pobjednika 1:1, a oba pogotka viđena su u prvom poluvremenu.

Favorizovani Lacio ponovo nije bio na očekivanom nivou, te je na kraju morao da se zadovolji bodom.

Lusi Alberto u 22. minutu pogodio je stativu, a to kao da je bila najava za ono što će se desiti tri minuta kasnije.

Sergej Milinković-Savić kao na tacni progirao je najboljeg igrača "nebesko-plavih" Ćiru Imobilea, koji je maestralnim udarcem iz voleja osigurao prednost gostima.

Srbinu je to bila treća asistencija ove sezone, a Imobileu sedmi pogodak. Još 12 golova nedostaje mu da postane najbolji strijelac Lacija ikad! Silvio Piola na prvom mjestu je sa 149, Imobile sada ima 137.

Ipak, taj pogodak bio je dovoljan samo za remi jer je Paskvale Skjatarela u posljednjim trenucima donio izjednačenje svom timu, ispostaviće se na kraju i bod.

U nastavku nije bilo mnogo onih pravih šansi, iz rubrike stoprocentne, pa je ostalo 1:1.

U 93. minutu strijelac jedinog gola za domaće zaradio je isključenje, u finišu je viđeno još mnogo gužve, ali se rezultat nije promijenio.

Roma - Torino (20.45)

TABELA: Milan 27, Inter 24, Napoli 23*, Juventus 23, Sasuolo 22, Roma 21, Verona 19, Lacio (+1) 18, Atalanta (-1) 17, Udineze 14, Kaljari 12, Bolonja 12, Benevento (+1) 12, Sampdorija 11, Parma 11, Specija 10, Fiorentina 9, Torino 6, Đenova 6, Krotone (+1) 6.

*NAPOMENA: Napoliju odlukom Fudbalskog saveza Italije oduzet bod zbog neodigrane utakmice sa Juventusom.