Kostićevi "kraljevi remija" opet prokockali pobjedu: Štindl u 90. i 95. minutu osigurao bod "koltovima"!

Borusija Menhengladbah povela u Frankfurtu i naljutila domaćina, koji je u periodu od 22. do 32. minuta napravio preokret i bio na korak od prve pobjede poslije osam mečeva posta. A onda se ukazao Lars Štindl.

Ajntraht - Menhengladbah 3:3, Bundesliga, 12. kolo Izvor: Tanjug, Arne Dedert/dpa via AP

Izabranici Adija Hitera su pred dolazak Borusije iz Menhengladbaha imali negativnu seriju od osam mečeva bez pobjede od čega čak šest remija, pa se trijumf u 12. kolu Bundeslige nametnuo kao ogroman imperativ.

Bio je domaćin na korak do trijumfa, po treći put u sezoni, imao je u 90. minutu dva gola prednosti, međutim, na kraju je ipak zabilježio novi "egal" - osmi u Bundesligi.

AJNTRAHT - BORUSIJA (M) 3:3 (3:1)

Najzaslužniji što je Borusija ipak otišla neporažena iz Frankfurta bio je kapiten ekipe iz Menhengladbaha Lars Štindl, koji je zabilježio "het-trik", a posljednja dva pogotka postigao je u 90. i 95. minutu!

"Koltovi" su bolje ušli u utakmicu ui već u 14. minutu stigli do prednosti golčinom Štindla iz slobodnog udarca- 0:1.

Taj pogodak kao da je naljutio reprezentativca Srbije Filipa Kostića i frankfurtsko društvo, koje je za 10 minuta napravilo "blic-krig" u kojem je ne samo napravljen preokret već su postignuta tri gola u režiji Portugalca Andrea Silve.

Izvor: Tanjug, Arne Dedert/dpa via AP

Mladi portugalski napadač je u 22. minutu najprije sigurno izveo opravdano dosuđeni penal koji je skrivio Štefan Lajner, potom je dva minuta kasnije rutinski završio akciju Ajmena Barkoka, da bi se zatim revanširao Marokancu sjajnom asistencijom.

A nju je kao na malom fudbalu, poslije slaloma kroz odbranu završio Barkok - 3:1.

Interesantno, Andre Silva je na 12 dosadašnjih utakmica u Bundesligi postigao 10 golova uz tri asistencije!

U nastavku gosti nisu uspjeli da se oporave od šokantnog preokreta, pa nijednom nisu zaprijetili domaćem golu, dok nisu stekli igrača više u posljednjih desetak minuta kada je Ajntraht ostao bez Argentinca Davida Abrahama zbog dva žuta kartona.

Uspjeli su u posljednjem 90. minutu iz jedanaesterca da smanje rezultat nakon što je Barkok u kaznenom prostoru oborio protivnika, a na bijelu tačku pokazao sudija Benjamin Kortus.

Strijelac sa "kreča" bio je ponovo Štindl za smanjenje rezultata, da bi potom u petom minutu nadoknade kapiten "koltova" iz drugog pokušaja uspio da savlada golmana Ajntrahta i osigura veliki bod za goste- 3:3.