Barselona promašivala šanse, gubila, pa pobedila: Mesi mirovao, ali je pao lider na tabeli!

Fudbaleri Barselone su došli do velike pobede.

Barselona - Real Sosijedad 2:1 Primera Izvor: Tanjug/AP Photo/Joan Monfort

Fudbaleri Barselone savladali su Real Sosijedad na svom terenu 2:1 iako su na startu meča prvi primili gol.

Od početka je Barselona bila bolji rival, ali nije uspevala da iskoristi svoje šanse. Fudbaleri iz Katalonije nisu nalazili put do mreže, ali Vilijam Hoze jeste.

Pošto su Pedri i Mesi promašili svoje šanse sjajni brazilski napadač je u 27. minutu postigao gol za vođstvo Baskijaca. U tom trenutku se Real Sosijedad osamio na vrhu tabele, ali nisu dugo tamo ostali.

Veteran Đordi Alba je brzo izjednačio. Već četiri minuta kasnije postigao je izjednačujući gol, a Barsa je nastavila da napada. Antoan Grizman je protiv bivšeg kluba konstatno ulazio u šanse, ali ih nije koristio. Ipak do poluvremena su Katalonci preokrenuli.

Ovoga puta je strelac gola bio Frenki De Jong. Mladi vezista je brzo reagovao u šesnaest metara protivnika i došao je do gola. Sudija je gledao taj gol još jednom putem VAR tehnologije, ali je on bio ispravan.

U drugom poluvremenu je bilo dosta manje šansi i rezultat je ostao isti. Real Sosijedad je sada na deobi prvog mesta sa Atletikom sa 26 bodova, ali uz tri odigrana meča više. Barselona je sa druge strane ovom pobedom stigla tek do petog mesta i 20 bodova.