Pobjeda Dortmunda kojoj se raduje Bajern: Holand jednom u prečku, dva puta u mrežu!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Bajern sa vrha gledao kako „milioneri“ treći put zaredom nose tri boda iz Lajpciga.

Bundesliga 15 kolo Lajpcig - Borusija Dortmund 1-3 Izvor: Tanjug/Michael Sohn/AP

1, 2, 3!

Toliko golova i tim redom postizala je Borusija Dortmund na posljednja tri gostovanja u Lajpcigu i svaki put odnijela tri boda.

Poslije dva trijumfa bez primljenog pogotka "milioneri" su u subotu rezultatom 3:1 savladali Lajpcig zahvaljujući sjajnom Erlingu Brautu Holandu, koji se sa ostatkom ekipe nije proslavio u prvom, ali jesu u drugom poluvremenu.

Drugi derbi 15. kola to definitivno nije bio u prvom poluvremenu u kojem smo vidjeli samo jedan šut u okvir gola, bili su to domaći, dok je „najzapaženiji“ igrač Borusije bio štoper Mats Humels sa preko 50 dodira.

A onda spektakl u nastavku!

Kako drugačije nazvati kontru koju je povukao Holand, nastavio Marko Rojs asistencijom petom, a završio Džejdon Sančo pogotkom u suprotni ugao – 3:1.

U narednih desetak minuta tresao se okvir gola, prvo je Holand pogodio prečku, a onda i Dani Olmo stativu i propuštena je prilika za izjednačenje.

Samo pet minuta nakon što je zatresao prečku norveški napadač zatresao je i mrežu za vođstvo 2:1, ali tek nakon jedne od najljepših akcija ove sezone. Ovog puta Gerero je igrao petom, Sančo je asistirao, a Holand glavom matirao Gulačija koji je poslije četiri utakmice bez primljenog gola već drugi put vadio loptu u mrežu.

Ako je postojala i nada domaćih u preokret ili bar remi, ona je ugašena šest minuta prije kraja još jednom asistencijom Rojsa i još jednim golom Holanda, ukupno 12. u sezoni – 0:3.

Do kraja utakmice još jednom se radovao Norvežanin, ali bio je to rezervista Lajpciga Andres Sorlot poslije utješnog pogotka u posljednjem minutu utakmice.

Pobjedi Borusije Dortmund raduju se u Minhenu, jer je Bajer ostao prvi sa 33 boda, ispred Lajpciga koji je ostao na 31, Leverkuzen koji je danas remizirao je treći sa 29 bodova, a zatim slijede Union Berlin, Volfsburg...