Autor 000

Nevjerovatno!

Zemljotres u Njemačkoj - drugoligaš izbacio Bajern: Šok za šampiona Evrope! Izvor: Tanjug/dpa via AP/Christian Charisius

Nevjerovatna vijest iz Njemačke!

Moćni šampion Evrope, Bajern, ispao je iz Kupa u susretu protiv drugoligaša, Kila, poslije penal serije – 5:6!

Rezultat poslije 120 minuta fudbala bio je 2:2, a onda je najveći njemački klub doživio nešto što je viđeno samo jednom – 2000. godine.

Tada je prvi i posljednji put niželigaš izbacio Bajern iz Kupa. Bio je to Magdeburg.

Do večeras su ljubitelji sporta širom Evrope i sveta znali za Kil po sjajnom rukometnom timu. Od večeras ga znaju i po fudbalu!

Bajern je poveo golom Serža Gnabrija u 14. minutu, a izjednačio je Fina Bartelsa u 37. minutu.

Liroj Sane je u 48. minutu donio novo vođstvo prvaku Evrope, a meč je u produžetke odveo Hauke Val golom u 95. minutu.

U dodatnih 30 minuta nije bilo golova, pa je sve rešeno poslije penala. Pobjednika je odlučio promašaj Marka Roke u šestoj seriji penala, a veliku radost ekipi iz Cvajte i plasman u osminu finala doneo Bartels.

Holštajn Kil će u osmini finala igrati protiv Darmštata.