Kaljari zaprijetio, pa "osjetio gnjev" Boginje: Dva gola Atalante za tri minuta, "nerazuri" u četvtrfinalu Kupa!

Atalanta se, praktično, rutinski obračunala sa rivalom u osmini finala

Fudbal Kopa Italija 2020 2021 Atalanta Kaljari Izvor: Tanjug, Massimo Paolone/LaPresse via AP

Nismo vidjeli "petardu" kao početkom oktobra prošle godine – ali je "La Dea" ponovo opravdala ulogu favorita.

Atalanta je, naime, večeras u Bergamu drugi put ove sezone porazila Kaljari i izborila mjesto u četvrtfinalu Kupa Italije. Tamo će se sastati sa pobjednikom meča Lacio – Parma, kojim će 21. januara biti spuštena zavjesa na ovu fazu takmičenja:

ATALANTA – KALJARI 3:1 (1:0)
/Mirančuk 43, Muriel 61, Šutalo 64 – Sotil 55/

Iako to nije krunisala sa pet pogodaka, kao 4. oktobra 2020. godine, vidjeli smo napadački sjajnu Atalantu, odnosno onu Atalantu kakvu gledamo u ogromnom dijelu Gasperinijevog mandata.

Čak petnaest udaraca uputili su domaći u prvom dijelu (do kraja meča ih je bilo čak 30!), odbrana Kaljarija dobijala je tek rijetke trenutke da predahne, a favorizovani domaćin je "pukotinu" u defanzivi tima sa Sardinije našao u samom finišu.

Pogodio je Aleksej Mirančuk, za miran odlazak na odmor – ali je Kaljari uzvratio poslije deset minuta nastavka.

Samo jedan udarac imao je Kaljari u prvom dijelu, a drugi u 55. minutu – i taj je, u tom trenutku, bio dovoljan za izjednačenje.

Mrežu Atalante pogodio je Rikardo Sotil, ali su gosti odmah nakon toga "osjetili gnjev" raspoloženog domaćina. Za samo devet minuta od tog pogotka, već je bilo 3:1 i Kaljari je bio "slomljen".

Za Atalantu je drugi gol postigao sjajni Luis Muriel, pogodivši tako na šestom uzastopnom nastupu, dok je samo par minuta kasnije precizan bio i hrvatski defanzivac Boško Šutalo.

Bio mu je to PRVI gol u dresu Atalante, od dolaska iz Osijeka početkom prošle godine!

Nastavila je tako Atalanta odličan niz u 2021. godinu, upisavši četvrtu pobjedu na isto toliko mečeva.

Kaljari je, sa druge strane, produžio "post" i sad iznosi deset mečeva, a posljednja ekipa koju je uspio da savlada bila je Verona 25. novembra – upravo u Kupu Italije.