Kad Atalanta uključi mašinu na "beast mode", povratak je praktično nemoguć: Danas je to osjetio i Kaljari!

"La Dea" nastavlja sa sjajnim partijama

Serija A 3. kolo Atalanta Kaljari 5 2 Izvor: EMILIO ANDREOLI/GETTY IMAGES EUROPE

Da Atalanta igra najljepši fudbal u Italiji, već znaju i "vrapci na grani".

Nama, "običnim smrtnicima", preostaje samo da iz vikend u vikend uživamo u partijama Gasperinijevog tima, koji je danas u Bergamu protiv Kaljarija posao završio za jedno poluvrijeme:

ATALANTA – KALJARI 5:2 (4:1)
/Muriel 7, Gomez 29, Pašalić 37, Zapata 42 – Godin 24, Žoao Pedro 52/

Imala je "La Dea" nekoliko veličanstvenih goleada u sezoni 2019-2020.

Tako su, na primjer, Udineze, Leće i Torino znali da završe meč protiv "nerazura" uz čak sedam primljenih golova, šest je primila Breša, dok je tek nešto blaža ekipa iz Bergama bila prema Parmu i Milanu, u "čijim rukama je eksplodirala petarda"...

A gdje je stala u prošloj, Atalanta je nastavila u ovoj sezoni i za prvih 270 minuta fudbala na Čizmi postigla 13 golova, pa nema sumnje da nas čeka sezona golgeterski slična prošloj, kada je Gasperinijeva četa postigla impozantnih 98 golova na 38 mečeva.

Kao što smo rekli i u naslovu, kada Atalanta mašinu podesi na "beast mode", rival praktično može samo da posmatra šta se oko njega dešava.

Svi su, kad je današnji meč u pitanju, pomislili da se to događa već od sedmog minuta, kada je mrežu tima sa Sardinije zatresao Luis Muriel.

Bilo je to, ipak, "zagrijavanje sistema", obzirom da je Kaljari u 24. minutu izjednačio pogotkom Dijega Godina, prvim za ovaj klub od dolaska iz milanskog Intera.

A onda je "stroj podivljao"– za 13 minuta prvog dijela tri gola domaćih i lagana ovjera trijumfa!

Krenula je ta serija pogotkom Papua Gomeza, nastavila golom Marija Pašalića, a završila minijaturom Duvana Zapate za 4:1, dok je jedan gol u nastavku postigao i rezervista Sem Lamers, koji je u drugom dijelu zamijenio strijelca četvrtog pogotka.

U međuvremenu je period od par minuta drugog dijela, kad je Atalanta "stala da odmori", iskoristio Žoao Pedro, za nijansu popravivši utisak o svom timu.