Majstorija Španca dovoljna za "trojku" Rome: "Vučica" u Udinama upisala prvu pobjedu u sezoni

Pedro je postigao debitantski gol u Seriji A i omogućio Romi da mirno ode na dvosedmičnu pauzu

Serija A 3. kolo Udineze Roma 0 1 Izvor: Alessandro Sabattini/Getty Images Europe

Poslije "iksa" sa Veronom koji je administrativnim putem prerastao u poraz, te podjele bodova sa šampionom, Roma je uspjela večeras da stigne do prve pobjede u novoj sezoni Serije A - trijumfovala je u Udinama:

UDINEZE – ROMA 0:1 (0:0)
/Pedro 55/

Vidjeli smo veoma zanimljiv i dinamičan meč, prilika je bilo i na jednoj i na drugoj strani, ali je samo jedna lopta našla put ka mreži.

Tamo ju je, sjajnim udarcem sa distance, poslao Pedro u 55. minutu meča, postigao prvi gol u italijanskom prvenstvu, te donio Rimljanima "mir u kući" pred novu reprezentativnu pauzu, ali i prvi meč nakon nje – onaj sa Beneventom.

Udineze je, sa druge strane, u velikoj krizi. U prva tri kola upisano je isto toliko poraza, a da stvar po "zebre" bude još gora, još nijedna lopta nije završila iza leđa protivničkih golmana.

Večeras je Udineze tome najbliži bio u smiraj prvog poluvremena, kada je Lazanja oklijevao, Mirante izblokirao, Pereira u nastavku akcije uputio lob-udarac, ali je Manćini na gol-liniji bio spreman na to.

U prošlom kolu, Sasuolo je rezultatom 4:1 trijumfovao u Đenovi nad debitantom u Seriji A, Specijom, a danas je, u prvom meču danas, taj rezultat ponovio protiv još jednog prošlosezonskog učesnika Serije B.

Danas je "nastradao" Krotone, pa se ekipa Filipa Đuričića, koji se nije upisao u strijelce, poslije nepotpune prve runde nalazi na prvom mjestu sa sedam bodova.

Dvostruki strijelac bio je veteran Frančesko Kaputo, koji bi, ako ovako nastavi, i osmu sezonu zaredom mogao da završi sa dvocifrenim brojem golova u italijanskim ligama.