Napoli ponižavao Fiorentinu na "Maradoni": Šest komada u mreži, Vlahović i Milenković doživjeli debakl!

Od sedam udaraca u okvir gola - šest je završilo iza leđa Dragovskog.

Serija A Napoli Fiorentina 6 0 Izvor: Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

Sve što je Napoli šutnuo u prvom poluvremenu završilo je u mreži Fiorentine, pa se "Viola" sa stadiona "Dijego Armando Maradona" vraća ponižena.

Napoli je slavio 6:0 (4:0) u svom domu i time potvrdio da je kandidat za titulu, pošto sa istim brojem utakmica kao milanski velikani - zaostaje tri za Interom, a šest za Milanom, što je naravno dostižno jer nismo ni na pola sezone.

Insinje je već u petom minutu doveo u vođstvo Napoli, na asistenciju Andree Petanje, da bi italijanski špic "namjestio" gol i u 36. za Dijega Demea.

Nije čak toliko ni loše igrala Fiorentina, imali su šanse Vlahović i Riberi, ali je Napoli bolje podesio "nišanske sprave" i do poluvremena još preko Lozana i Zjelinjskog trasirao put ka već 11. pobjedi u dosadašnjem dijelu Serije A.

Ostalo je još samo usporavanje tempa, a kada su vijdeli da se Fiorentina skroz predala - još su Insinje sa "kreča" u 72. i Politano u 89. "osolili" ranu.

Srpski defanzivac Nikola Milenković je na terenu bio do 85. minuta, dok je Dušan Vlahović odigrao čitav meč, a statističari kažu da je ovo i najubjedljivija pobjeda Napolija protiv Fiorentine, sa kojom naravno imaju dugu istoriju.