Bio jednom jedan derbi: Šalke lak zalogaj za Bajern - Levandovski ruši rekord za rekordom!

Tomas Miler i Robert Levandovski najzaslužniji za ubjedljiv trijumf lidera nad posljednjeplasiranih tima Bundeslige.

Šalke - Bajern Minhen 0:4 Bundesliga 18. kolo Robert Levandovski rekorder gol na osam gostovanja Izvor: Tanjug/Leon Kuegeler/Pool Reuters

Za nekoga ko ne prati redovno Bundesligu, duel Šalkea i Bajerna iz Minhena i danas je derbi, ali realnost je sasvim drugačija. To najbolje pokazuje stanje na tabeli, ali i posljednji dueli ova dva tima.

Današnji duel 18. kola Bundeslige bio je dvoboj posljednjeplasirane ekipe i lidera na tabeli, a Bavarci su uspjeli da opravdaju ulogu favorita i bez većih problema slave u Gelzenkirhenu 0:4 (0:1), najviše zahvaljujući svojim najboljim igračima, Tomasu Mileru i Robertu Levandovskom.

Iako je i domaćin imao svoje šanse, možda čak i bolje do vodećeg gola gostiju (najbolju je imao Mark Ut, ali je Manuel Nojer odbranio).

Uspio je Šalke da parira u prvih pola sata, ali je onda Miler, nakon sjajnog centaršuta Jošue Kimiha, svojim osmim ovosezonskim golom osigurao prednost Bajernu.

Izvor: Tanjug/Martin Meissner/Pool AP

Deset minuta igre u drugom poluvremenu bilo je potrebno timu Hansija Flika da riješi sve nedoumice, ako ih je uopšte bilo.

Fenomenalni Levandovski odlično se snašao u "sendviču" između dva protivnička igrača i loptu gurnuo ispod golmana Ralfa Fermana za 0:2. I ovaj put asistent je bio raspoloženi Kimih.

Bio je to 23. bundesligaški gol Poljaka u tekućoj sezoni, već šesti u 2021. godini, a ukupno 19. u duelima sa Šalkeom, po čemu je prestigao legendarnog Gerda Milera.

Takođe, Levandovski je postao prvi igrač u istoriji Bundeslige koji je bio strijelac na osam uzastopnih gostovanja.

Vršili su fudbaleri Šalkea pritisak, ali lopta nije htjela u gol. Udarci Suata Serdara i još jedan Uta završili su pored Nojerovog gola.

Kada su se domaći ispromašivali, stigla je nova kazna. Miler je, nakon treće asistencije Kimiha, povisio na 3:0, da bi samo dva minuta kasnije David Alaba postavio konačnih 0:4.

Bajern je tako 10. uzastopni put savladao Šalke, računajući prvenstvene i kup utakmice, a tim iz Gelzenkirhena može biti "zadovoljan" sa "samo" četiri primljena gola, s obzirom da je u prvom dijelu sezone Bajern slavio čak 8:0!

Ipak, domaći možda danas nisu zaslužili tako ubjedljiv neuspjeh, ali morali su da čestitaju znatno boljem rivalu.

Novim trijumfom, 13. u sezoni, Bajern je iskoristio jučerašnji kiks RB Lajpciga i povećao prednost nad najbližim pratiocem na sedam bodova, dok Šalke nastavlja sa katastrofalnim rezultatima i sve je bliže selidbi u "Cvajtu".

NASTASIĆ

Matija Nastasić odigrao je svih 90 minuta za Šalke i zaradio žuti karton. Zanimljivo, ta javna opomena bila je prva na utakmica i to u 80. minutu.