Nova senzacija u Kupu Njemačke: Četvrtoligaš izbacio Bajer Leverkuzen, Veljković asistirao za četvrtfinale!

Prije tri sedmice Bajern iz Mihnena je eliminisao drugoligaš Holštajn Kil, a u utorak uveče iz njemačkog DFB Pokala ispali su "apotekari" i to od četvrtoligaša.

Kup Njemačke: Četvrtoligaš Esen izbacio Bajer Leverkuzen, Miloš Veljković asistent Izvor: Tanjug, AP Photo/Martin Meissner, Pool

Senzaciju u Kupu Njemačke priredio je u utorak uveče četvrtoligaš Esen koji je nakon produžetaka savladao Bajer iz Leverkuzena.

Meč je okončan bez golova, a kada je Leon Bejli u 105. minutu doveo Bajer do prednosti činilo se da će "apotekari" izboriti plasman u četvrtfinale, ali tri minuta kasnije Oguzan Kefkir je izjednačio, da bi pobjedu u 115. minutu članu njemačke Četvrte lige osigurao Simon Engelman.

Prije tri nedjelje je bolji od minhenskog Bajerna bio drugoligaš Holštajn Kil, koji je nastavio sa pobjedama i osigurao plasman među osam najboljih.

Večeras je savladao takođe člana njemačke "Cvajte" ekipu Darmštata nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca - 8:7 (1:1).

Prolazak u dalje takmičenje ostvarili su i fudbaleri Verdera, koji su u Bremenu bez većih problema pobijedili Grojter Firt (2:0), a golove su postigli Kevin Mohvald na asistenciju srpskog reprezentativca Miloša Veljkovića i Feliks Agu.

Teže od očekivanog, prolazak u dalje takmičenje izborila je i Borusija Dortmund, koja je tek u produžecima slomila otpor drugoligaša Paderborna (3:2).

Emre Čan i Džejdon Sančo su već poslije 15 minuta donijeli dvostruku prednost "milionerima", međutim, Julijan Justvan je u 79. minutu smanjio, da bi u osmom minutu sudijske nadoknade Prins Ovusu iz penala osigurao produžetke.

Ipak, nakon što je VAR zbog ofsajda pet minuta prije izjednačujućeg gola Paderborna poništio pogodak Erlingu Holandu, Norvežanin je već na samom početku prvog produžetka ponovo pogodio mrežu gostiju za, kako se na kraju ispostavilo, trijumf domaćina na "Vestfalenu".