Jedna briga "manje" za Šalke: Ne ide u prvenstvu, sad su ispali i iz Kupa

Klub iz Gelzenkirhena sada može u potpunosti da se posveti borbi za opstanak u Bundesligi.

RB Lajpcig i Volfsburg u četvrtfinalu Kupa Njemačke DFB Pokal Izvor: tanjug/Swen Pf'rtner/DPA

Jučerašnje mečeve osmine finala njemačkog Kupa obilježili su fudbaleri četvrtoligaša Esena, koji su eliminisali Bajer Leverkuzen, dok u prva dva današnja meča DFB Pokala nije bilo iznenađenja.

Užasno loše rezultate iz Bundeslige, fudbaleri Šalkea "prekopirali" su i u drugo domaće takmičenje, te su eliminisani od Volfsburga.

MONDO U ANTALIJI

Tim iz Gelzenkirhena, u kojem su starteri bili Matija Nastastić (odigrao cijeli meč) i Sead Kolašinac (igrao do 62. minuta), poražen je na "Folksvagen" areni 0:1 golom Vuta Veghorsta u 40. minutu.

Holanđanin je prethodno propustio priliku da realizuje jedanaesterac, ali je dobro reagovao i odbijenu loptu poslao u mrežu Ralfa Fermana.

Šalke, inače posljednjeplasirani tim u prvenstvu, koji je u uvodnih 19 kola Bundeslige sakupio svega osam bodova, nakon eliminacije iz kup takmičenja sada će moći u potpunosti da se posveti borbi za opstanak u Bundesligi.

U drugom meču odigranom od 18.30 RB Lajpcig je bez većih poteškoća slavio protiv drugoligaša Bohuma 3:0. Golove u prvom poluvremenu postigli su Amadu Hajdara i Marsel Zabicer iz penala, da bi trijumf sa dva gola u nastavku "potvrdio" Jusuf Poulsen.

Dva posljednja meča ove faze takmičenja na programu su večeras od 20.45.