UZIVO-Liga-sampiona-Barselona-Pari-sen-Zermen-Lajpcig-Liverpul

Mbape het-trikom obrukao Barsu: Mesi pogodio, pa gledao kako Parižani "gaze" njegov tim, Liverpul lako do pobede!

Barselona je povela, pa ih je PSŽ "pregazio", a Liverpul je iskoristio greške protivnika i pobedio u gostima.

UZIVO-Liga-sampiona-Barselona-Pari-sen-Zermen-Lajpcig-Liverpul Izvor: Tanjug/AP/Joan Monfort

Počelo je golom Lionela Mesija, završilo se još jednim brodolomom u Ligi šampiona za Barselonu!

Još jedno košmarno veče Katalonaca u elitnom evropskom takmičenju režirao je Kilijan Mbape koji je postigao het-trik i tako razbio odbranu španskog tima.

BARSELONA - PSŽ 1:4 (1:1)

(Mesi 27; Mbape 31, 65, 85, Ken 70)

Na startu meča Ter Štegen je pogrešio, Mbape nije uspeo da iskoristi njegovu grešku, ali nakon toga je bio i više nego precizan! Nakon penala koji je dosuđen zbog faula Kurzave nad Frenkijem de Jongom Lionel Mesi je postigao gol sa bele tačke, a onda je gledao kako Parižani idu do velike pobede.

Samo četiri minuta kasnije Mbape je izjednačio, a na poluvreme se otišlo sa nerešenim rezultatom, Grizman je promašio šansu na startu drugog poluvremena i onda je krenuo potpuni potop domaćina. U 65. minutu zakasnio je Seržinjo Dest i omogućio Florenciju da probije i centrira.

Mbape je natrčao na odbijenu loptu i zatresao mrežu! Samo pet minuta kasnije Leandro Paredes je centrirao iz slobodnog udarca, a mladi Moise Ken je glavom iz neposredne blizine dao treći gol na meču! Kao da to nije bilo dovoljno, Ronald Kuman je dao sve karte na napad, otvorio se, a to je iskoristio gost.

Julijan Draksler tek što je ušao u igru "povukao" je kontru, imao je dovoljno snage da istrči, pošalje loptu za stranu, a to je jedva dočekao Mbape - pocepao je mrežu Ter Štegena za het-trik i veliku pobedu. Ipak, istorija nas uči da kod ova dva tima nikada nije gotovo, ali sada Barsa deluje previše uzdrmano za preokret.

A na drugom meču Liverpul je iskoristio dva velika poklona i došao do trijumfa u "gostima"!

LAJPCIG - LIVERPUL 0:2 (0:0)

(Salah 53, Mane 58)

Imao je Lajpcig svoje šanse, ali je sve palo u vodu posle velikih grešaka. Kod prvog gola je Marsel Sabicer poklonio loptu Liverpulu, a kod drugog je to bio Mukiele. Oba puta su brzonogi napadači "redsa" iskoristili svoje šanse i postigli golove.

Meč se igrao u Budimpešti jer zbog propisa vezanih za pandemiju virusa korona nije moglo biti meča u Lajpcigu. Duel je počeo šansom za Lajpcig, kada je Dani Olmo pogodio stativu, drugo poluvreme je otvoreno velikom šansom Nkunku, a kraj meča je doneo ogromnu šansu za Hvanga!

Ipak, Nemci nisu nijednom bili precizni, tako da su se svojim greškama i promašajima skoro pa izbacili iz Lige šampiona. Tešto da će imati šanse da ovo preokrenu u Engleskoj!

22:52

GOTOVO!

Barselona - PSŽ 1:4

RB Lajpcig - Liverpul 0:2

22:48

90. minut: Čekaćemo još!

Pet minuta nadoknade u Barseloni, a u Budimpešti čemo gledati još 3 minuta.

22:46

Čekamo kraj oba meča

Tilo Kerer menja Alesandra Florencija i sada na oba meča čekamo kraj. Teško da Lajpcig i Barselona sada imaju bilo kakvu šansu da prođu dalje...

22:44

HET TRIK MBAPEA!

Sada je sevnula kontra Parižana, Draksler koji je tek ušao u igru je imao dovoljno snage da dugo "vuče" loptu, a onda ju je poslao na stranu za Mbapea.On je zakucao u mrežu i ovo je još jedna velika bruka za Barselonu u Ligi šampiona.

22:42

84. minut: BRUKA BARSE! MBAPE DAJE GOL!

Kilijan Mbape ponovo daje gol i ovo je sada pravi potop Barselone!

22:42

84. minut: Izlazi Moise Ken

Danilo Pereira ulazi umesto Moisea Ken, da zatvori malo u sredini terena, dok sa druge strane Martin Brajtvajt menja lošeg Grizmana.

22:40

83. minut: Ogromna greška Navasa!

Pogrešio je Kejlor Navas, izgubio loptu. Uzeo ju je Grizman, probao da lobuje Kostarikanca, ali nije lopta ušla u gol.

22:37

Totalna ofanziva Barse!

Trinkao, Puđ i Pjanić umesto Buskeca, Pikea i Pedrija. Neophodan je ovde gol Barsi!

22:34

75. minut: Opet Dembele neprecizan

Sada je prošao sa strane, ali šta vredi? Njegova realizacija je jako slaba, promašio je i ostaje 3:1!

22:32

Izmene na oba meča

Marko Verati posle 3:1 izlazi iz igre i u igri je Julijan Draksler.

U Budimpešti Klop umesto Firmina i Alkantare uvodi Šaćirija i Okslejd-Čembrlena, a Lajpcig pokušava sa uvođenjem Hvanga.

22:27

70. minut: Potop Barse! Vodi PSŽ 3:1!

Postigao je gol Mois Ken i ovo je potpuni preokret! Paredes je centrirao iz slobodnog udarca, mladi napadač PSŽ-a je bio sjajno pozicioniran i glavom je zakucao loptu u mrežu!

22:27

70. minut: Pokušava da se vrati Lajpcig

Imamo dve izmene - Vili Orban umesto Mukielea i Poulsen umesto Hajdare!

22:25

68. minut: PSŽ je "osetio krv"

Mbape je imao još jednu šansu, sada je šutirao iz izgledne pozicije, ali nema gola. Barsa je i dalje u igri!

22:24

VAR je rekao da je sve čisto!

Seržinjo Dest je ovde zakasnio i ovo nije ofsajd, tako da je rezultat ostao 2:1 za PSŽ!

22:23

64. minut: GOL! MBAPE!

Preokreće ovo PSŽ! Prošao je po strani Florenci, poslao loptu u sredinu, a posle odbitka je stigao Kilijan Mbape i zakucao je u mrežu! 2:1 za PSŽ!

22:20

62. minut: Barsa traži penal?

Pedri je hteo da prođe, probao je da prođe, a Ken je slučajno udario loptu rukom. Sve se to dešavalo na ivici 16 metara, ali sudija ne misli da je ovo vredno jedanaesterca.

22:17

58. minut: MANE! GOL!

Još jedna greška Lajpciga! Sada je Mukiele pogrešio, dao loptu Maneu i on to ne prašta - 1 na 1 sa Gulašijem i "redsi" vode 2:0!

22:16

59. minut: Mesi iz slobodnjaka

Pokušao je sa 22 metra, skočio je živi zid PSŽ-a i izblokirao ovaj udarac. Otišla je lopta u korner, ali centaršut Lea Mesija na drugu stativu nije iskoristio Antoan Grizman.

22:12

53. minut: SALAH! GOL!

Konačno postiže pogodak i Liverpul! Na startu poluvremena je "stisao" Lajcpig, ali Salah je iz prve šanse u drugom poluvremenu za njegov tim dao gol!

22:09

49. minut: PSŽ ne staje!

Mauro Ikardi je driblao, mogao je da šutne, ali je bio između dvojice čuvara. Prosledio je loptu na levu stranu, natrčao je Moise Ken, šutirao, ali je Ter Štegen odbranio!

22:08

48. minut: Šansa za Lajpcig!

Kristofer Nkunku je prošao i našao se 1 na 1 sa Alisonom, ali je za razliku od grešaka na nekim prošlim mečevima Brazilac sada sjajno odbranio!

22:06

48. minut: Opet Mbape!

Prošao je sa strane, dodao do Veratija, Italijan je šutirao "punom", ali je Đerar Pike izblokirao ovaj udarac!

22:04

47. minut: Mbape dobar!

Ubojiti Francuz je ušao u sredinu i šutirao sa nešto više od 20 metara, ali je lopta otišla pored gola!

22:03

POČINJE DRUGO POLUVREME!

Jedna izmena na meču u Španiji, Ander Erera je ušao umesto Idrise Geja na teren. Nema nikakve promene na terenu, defanzivni vezni menja defanzivnog veznog.

22:01

A drugi meč?

Bilo je dosta manje uzbuđenja, ali videli smo prilike!

Dani Olmo je na startu pogodio prečku, a Liverpul je pretio preko Salaha i Manea!

21:56

Kako je to izgledalo u Barseloni

Počelo je sa greškom Ter Štegena, koju  nije iskoristio Mbape, a onda je Barselona bila bolji rival i posle penala došla do vođstva. Mogla je da ga duplira u narednom napadu, ali je Dembele pogrešio.

Ipak, uspeo je da "stisne" PSŽ, izjednači posle četiri minuta i bude bolji rival u poslednjih 15 minuta. Mogao je Ikardi da donese prednost na isteku poluvremena, ali nije uspeo.

21:48

Nerešeno i u Budimpešti

Mnogo manje uzbudljiv meč videli smo u duelu Lajpciga i Liverpula i tamo se poluvreme završava bez golova.

21:47

45. minut: Zamalo preokret!

Uh! Mbape je centrirao iz kornera, a onda je Ikardi bio najbolji u skoku! Ipak, lopta je otišla tik pored gola i završava se poluvreme nerešeno 1:1.

21:46

Mesi je rekorder!

Lionel Mesi je postigao gol u Ligi šampiona i u 2021. godini što znači da je postigao gol u LŠ u 17 kalendarskih godina zaredom - od 2005. do 2021. godine.

Izjednačio je rekord Raula koji je postizao golove u elitnom takmienju od 1995. do 2011. godine.

21:38

38. minut: Ken šutrira!

Ali brani Ter Štegen! Otvorilo se u Barseloni, ređa se šansa za šansom!

21:38

36. minut: Grizman opet preti!

Antoan Grizman je sada prošao po strani i šutirao, Navas se opružio koliko je dugačak, ali ga je na kraju spasilo što je lopta otišla po strani.

21:36

35. minut: Prete bekovi na oba meča!

U Barseloni prošao je Kurzava, ušao u sredinu i šutirao, a Ter Štegen je herojski odbranio i poslao loptu u korner.

U Budimpešti Endi Robertson je šutirao jako sa distance, a lopta je prošla tik pored stative.

21:35

Kakva je ovo akcija bila!

Posle centaršuta sa desne strane Kurzava je "na prvu" poslao loptu u 16 metara, onda je Verati prosledio loptu do Mbapea, koji se fenomenalno snašao, izvukao se između dvojice ćuvara i savladao Ter Štegena!

Vrlo bitan gol za PSŽ!

21:32

31. minut: IZJEDNAČENJE

Mbape je izjednačio samo četiri minuta kasnije!

21:30

27. minut: Zamalo još jedan gol!

Mesi je nanizao nekoliko fudbalera PSŽ-a, prosledio loptu do Dembelea u sredinu, ali je Francuz šutirao pravo u Navasa! Mogla je Barsa do dva gola u dva minuta!

21:27

27. minut: GOL!

Mesi pogađa iz penala! Vodi Barsa 1:0!

21:27

26. minut: PENAL ZA BARSU!

Kimpembe i Kurzava su jurili Frenkija De Jonga, on se sapleo i sudija Kujpers je pokazao na penal! Kurzava ga je zakačio i ovo je jasno penal!

21:25

25. minut: Mane u velikoj šansi!

Dobio je centaršut unutar peterca, skočio i šutirao glavom! Nije tu mogao ništa Gulaši, ali lopta je otišla nekoliko centimetara iznad prečke!

21:20

18. minut: Kakav promašaj Ikardija!

Kilijan Mbape je "navukao" celu odbranu Barse na sebe kretnjom, poslao loptu Ikardiju koji je izbio 1 na 1 sa Ter Štegenom! Plasirao je loptu iza leđa golmana Barse, ali je ovaj šut bio toliko slab da je Frenki De Jong rutinski to izbacio van 16 metara.

21:17

16. minut: Gulašijeva odbrana!

Peter Gulaši je dugo bio rezervni golman Liverpula i nikada nije dobio ni minut vremena na terenu. Zato mu ovo sigurno mnogo znači!

Našao se 1 na 1 sa Mohamedom Salahom i odbranio mu!

21:15

14. minut: Očajan Grizman!

Pedri je poslao sjajan pas Antoanu Grizmanu u 16 metara Pari sen Žermena, a Francuz je jako loše šutirao i lopta je jednva došla do Kejlora Navasa. Moralo je ovo mnogo bolje!

21:13

12. minut: Pokušava Liverpul sa bokova!

Aleksander-Arnold je centrirao u jednom, a Robertson u sledećem napadu. Ipak, oba puta je odbrana Lajcpiga predvođena Upamekanom uspela da "očisti" to iz svog šesnaesterca.

21:08

7. minut: Prvi žuti karton!

Amadu Hajdara je prvi upisani, pošto je pregrubo startovao i zaradio žuti karton. Videli smo i malo grubosti, a onda je i Mukiele dobio žuti karton!

21:07

6. minut: STATIVA!

Lajpcig je zapretio! Mladi Španac Dani Olmo koji je, za mnoge iznenađujuće, startovao u špicu, iskoristio je sjajan centaršut i šutirao glavom! Alisona je spasila stativa!

21:05

4. minut: Prvi pokušaji

Idrisa Gej je "opalio" iz daljine, ali je lopta otišla daleko od gola. Ipak videli smo prvi šut na meču!

21:02

1. minut: Greška Ter Štegena!

Nemački golman je neoprezno izleteo, Mbape je pre njega došao do lopte, ali srećom po Barselonu, defanzivci katalonskog tima su "zatvorili" brzonogog Francuza.

21:00

POČINJEMO!

Krenula je nokaut faza Lige šampiona, počela su prva dva meča osmine finala!

Da ponovimo - pratimo mečeve Barselona - PSŽ i Lajpcig - Liverpul!

21:00

Liverpul u problemu?

Tri poraza u nizu, čak sedmorica povređenih... A i njima titula u Engleskoj izmiče, ovo im je jedini način da osvoje veliki trofej ove sezone!

Sa druge strane Lajpcig je rasterećen, ali posle polufinala prošle sezone - apetiti su porasli!

20:54

Barsa MORA da pobedi?

Atletiko Madrid je napravio veliku zalihu bodova u ligi u odnosu na Barselonu, a Lionelu Mesiju ističe ugovor na kraju sezone...

Katalonci su ispali i iz Kupa Kralja i ako ne dođe do "ušatog" pehara, Barsa bi naredne godine mogla da ostane bez Mesija.

Sa druge strane, ni bogati šeici ne ulažu tolike milione da bi osvajali titule u Francuskoj...

20:33

Evo ko igra u Budimpešti

Lajpcig neće dočekati Liverpul na svom terenu zbog strogih propisa u vezi sa virusom korona u Nemačkoj, pa će tako meč biti odigran u Budimpešti, naravno bez publike.

"Domaćini" će na ovom meču biti bez Dominika Soboslaija, beka Lainera i Emila Forsberga na krilu. Što se tiče Liverpula, lista povreda je predugačka, a na njoj su skoro svi štoperi! Zbog toga će u srcu odbrane morati ponovo da zaigra kapiten Henderson.

RB LAJPCIG (4-3-3): Gulaši; Mukiele, Klosterman, Upamekano, Anhelino; Sabicer, Hajdara, Kampl; Nkunku, Olmo, Adams

LIVERPIUL (4-3-3): Alison; Aleksander-Arnold, Kabak, Henderson, Robertson; Alkantara, Vajnaldum, Džons; Salah, Firmino, Mane

20:24

Sastavi u Kataloniji

Pari sen Žermen je u velikom problemu! Nejmar i Anhel Di Marija su povređeni, tako da najubojitiji strelac i najbolji kreativac tima neće igrati.

U Barsi nema velike nade Ansua Fatija, pouzdanog univerzalca Roberta, Arauha koji je dobijao sve više minuta na mestu štopera, kao i Kutinja.

BARSELONA (4-2-3-1): Ter Štegen; Dest, Pike, Lengle, Alba; De Jong, Buskets; Pedri, Dembele, Grizman; Mesi

PSŽ (4-2-3-1): Navas; Kurzava, Kimpembe, Markinjoš, Florenci; Gej, Paredes; Mbape, Verati, Ken; Ikardi