Šampionski tim pobjeđuje i kad ne igra najbolje: Inter sve bliži prvom "skudetu" poslije 2010. godine!

Parma se nije predala bez borbe protiv favorizovanog rivala, ali više od časnog poraza nije mogla.

Parma - Inter 1:2, Serija A, 25. kolo Izvor: Tanjug, Massimo Paolone/LaPresse via AP

Milanski crno-plavi nisu propustili priliku da iskoriste kiks gradskog rivala Milana protiv Udinezea (1:1) kako bi se odlijepili na šest bodova razlike u trci za titulom šampiona, prvom poslije čuvene "triplete" iz 2010. godine.

Međutim, do pobjede na "Enio Tardiniju" Inter u posljednjem susretu 25. kola Serije A nije stigao bez muke!

PARMA - INTER 1:2 (0:0)

Poslije neefikasnog prvog poluvremena, u kojem su svoje prilike imali i jedni i drugi, Inter je u nastavku za osam minuta riješio pitanje pobjednika.

Neroazuri su konačno poveli u 54. minutu kada se na dodavanje Romelua Lukakua ispred domaćeg golmana našao Aleksis Sančez, koji je uz malo sreće prebacio loptu iza gol linije - 0:1.

Osam minuta kasnije isti akteri Lukaku asistent, a Sančez realizator, poslije brzog kontranapada su udvostručili prednost, a ovoga puta lopta je pogodila mrežu Luiđija Sepea - 0:2.

Međutim, pretposljednja ekipa Serije A se nije predala već je u 71. minutu smanjila pogotkom Brazilca Ernanija, koji je volej udarcem završio centaršut Đuzepea Pecele - 1:2.

Mnogi su tada pomislili da će uslijediti repriza utakmice sa "Đuzepe Meace" iz prvog dijela sezone kada je Inter nadoknadio dva gola minusa protiv Parme i osvojio bod u sudijskoj nadokadi (2:2), ali su se gosti odbranili i zabilježili 18. trijumf u sezoni.

S druge strane, Parma je uknjižila 14. poraz i ostala na šest bodova manjka u odnosu na Kaljari, koji je u ovom trenutku prvi iznad zone ispadanja.