Ovako sulud penal dugo niste vidjeli: Danac podsjetio na Vidića, Dudića i Kuzmanovića i postao tragičar! (VIDEO)

Milan se spasio poraza protiv Udinezea zahvaljujući njegovom nesvakidašnjem potezu.

milan-udineze-1-1-najgluplji-penal-igranje-rukom-dudic-vidic-kuzmanovic Izvor: Streamja.com/Printscreen

Utakmica Milana i Udinezea pokazala je "rosonerima" da su daleko od borbe za titulu u Seriji A jer su morali da spasavaju "živu glavu" u još jednoj utakmici, a sve ljubitelje fudbala u Srbiji je podsjetila na neke nesrećne trenutke.

Detalj iz 95. minuta utakmice Serije A neodoljivo je podsjetio na neke poteze koje smo viđali na svjetskim prvenstvima od strane srpskih reprezentativaca.

Naime, Milan je odigrao 1:1 protiv Udinezea, ali tek nakon što je Frank Kesi u 97. minutu izjednačio iz penala. Tako su "rosoneri" ponovo na svom stadionu izvukli 1:1 u meču u kojem je rival skrivio jedanaesterac igranjem rukom, baš kao protiv Crvene zvezde prije sedam dana.

No, ovo igranje rukom bilo je daleko od običnog!

Danac Jens Striger Larsen odigrao je rukom na tako nevjerovatno nepotreban i nesmotren način da se taj potez jednostavno mora vidjeti.

Podigao je ruku "nebu pod oblake" i tako doneo jedanaesterac za Milan, a on ispao tragičar svog tima.

Udineze je ostao bez pobjede, a mnoge ljubitelje fudbala će ovo podsjetiti na penale koje su pravili Milan Dudić protiv Obale Slonovače u nastupu Srbije i Crne Gore na Mundijalu 2006. godine, kao i Zdravko Kuzmanović u dresu Srbije protiv Gane, a Nemanja Vidić protiv Njemačke na Mundijalu 2010.