Insinje rastužio Mihu: Srbin se nadigravao sa Gatuzom, ali bodovi ostaju u Napulju

Iako je Bolonja odigrala poprilično dobar meč na stadionu "Dijego Maradona", Napoli je slavio.

Napoli - Bolonja 3:1 Serija A 26. kolo Lorenco Insinje dva gola Izvor: Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse

Siniša Mihajlović i njegova ekipa stigli su u Napulj s namjerom da se nadigravaju sa favorizovanim Napolijem i zaista je Bolonja odigrala veoma dobar meč.

Nažalost, izabranici srpskog stručnjaka na stadionu "Dijego Maradona" nisu uspjeli izbjeći poraz.

NAPOLI - BOLONJA 3:1 (1:0)

Već u osmom minutu viđeno je prvo slavlje domaćih. Lorenco Insinje ostao je usamljen pred kaznenim prostorom rivala, precizno je naciljao, golman Bolonje Lukaš Skorupski bio je na krivoj nozi i nije imao šanse da sačuva svoj gol.

U 19. Andres Skov Olsen bio je blizu da vrati stvari na početak, ali se ispriječila stativa.

Rodrigo Palasio postigao je dva gola, ali su oba poništena - prvi zbog ofsajda, a drugi zbog ometanja golmana Davida Ospine.

A onda je kazna stigla u 65. minutu. Samo desetak minuta nakon što ga je Đenaro Gatuzo uveo u igru, silno željan igre Viktor Osimen poduplao je prednost domaćih.

Ali Bolonja se nije predavala, Roberto Sorijano uspio je u 73. minutu da vrati neizvjesnost, koja je ipak potrajala samo par minuta.

Ponovo je Insinje bio precizan, kaznio lošu rekaciju odbrane gostujućeg tima, ali i slabo postavljenog Skorupskog, te postavio konačnih 3:1.