Juve se ne odriče titule: Protiv Lacija od 0:1 do 3:1, Sergej pogodio prečku i skrivio penal!

Ne predaju se bjanko-neri!

Serija A 26. kolo Juventus Lacio 3 1 Izvor: Tanjug/Tano Pecoraro/LaPresse

Neće se Juventus tako lako odreći Skudeta!

U derbiju 26. runde Serije A, "stara dama" je gubila od Lacija od 14. minuta, ali potom zagospodarila terenom, preokrenula rezultat i na kraju ubjedljivo trijumfovala:

JUVENTUS – LACIO 3:1 (1:1)
/Rabio 39, Morata 57, 60 penal - Korea 14/

U tome joj je, u velikoj mjeri, pomogao srpski internacionalac Sergej Milinković – Savić, koji je na pola časa do kraja meča, kod rezultata 2:1, skrivio penal nad Aronom Ramzijem, dok je još pri rezultatu 1: pogodio i prečku.

Već pomenuti penal u gol je pretvorio Morata, a to je bio njegov drugi pogodak na večerašnjem meču.

Prvi je postigao samo tri minuta ranije, "izrevoltiran" što, par desetina sekundi prije toga, nije dosuđen jedanaesterac zbog, prema njegovom mišljenju, prekršaja nad njim.

Juventus će u utorak biti na velikom ispitu. Na istom mjestu gdje su savladali Lacio, moraće da nadoknade minus od jednog gola (2:1) iz prvog duela sa Portom kako bi se plasirali u četvrtfinale Lige šampiona.

Stvari su, inače, loše počele da se odvijaju po domaće jer je Hoakin Korea već u 14. minutu doveo Lacijale u vođstvo.

Kako je, ipak, vrijeme odmicalo, Juventus je dizao nivo igre i 25 minuta kasnije sjajnim golom Adrijena Rabioa izjednačio rezultat.

Bio je to možda i najljepši trenutak večerašnjeg meča!

Primio je Francuz jednu loptu na lijevoj strani, ušao u šesnaesterac, a kada su svi očekivali da odigra u sredinu za nekog od saigrača, Rabio je uputio silovit udarac i "kroz uši" Pepea Rejne poslao loptu u mrežu.

Juventus nakon večerašnje pobjede zaostaje sedam bodova za liderom, Interom, koji u nedjelju ima priliku da uveća odstojanje, ali neće mu biti nimalo lako – ugostiće četvrtoplasiranu Atalantu.