Partizan gazi! Četiri gola za polufinale Kupa: Crnogorci tresli mrežu, Asano i Natho završili posao!

Fudbaleri Partizana plasirali su se u polufinale kupa Srbije pošto su savladali Voždovac na svom terenu 4:0.

Kup Srbije 2020 2021 Partizan Voždovac 4 0 Izvor: MN PRESS

Fudbaleri Partizana su treći polufinalisti Kupa Srbije pošto su savladali Voždovac na svom terenu.

U meču u kome je na terenu postojao samo jedan tim crno-bijeli su od samog starta prijetili.

PARTIZAN – VOŽDOVAC 4:0 (2:0)
/Šćekić 24, Vujačić 32, Asano 52, Natho 58/

Već poslije dva minuta Lazar Marković je promašio veliku šansu za svoj tim, ali to nije poremetilo crno-bijele. Tim Aleksandra Stanojevića je nastavio da napada, ređale su se šanse kao na traci, a “zmajeve” je otvorio Aleksandar Šćekić.

Poslije jednog kornera šutirao je Takuma Asano, a visoki Crnogorac se sjajno našao. “Otvorio” je nogu, odbila se lopta i zatresla mrežu protivnika. Do poluvremena je Partizan duplirao prednost pošto je Igor Vujačić poslije kornera bio najviši u skoku i pogodio je mrežu protivnika.

Crno-bijeli su prijetili najviše sa krila, pa su tako dva gola u drugom poluvremenu došla poslije prodora sa krila. Prvo je Lazar Marković prošao i asistirao Asanu, a onda je Holender nastavio sa sjajnim igrama, prohujao je po lijevoj strani i poslužio Takumu Asana.

Ovako je Partizan došao do svoje 16. pobjede u nizu i plasirao se u polufinale takmičenja. O stanju na terenu dovoljno govori to da je Vladimir Stojković prvi put intervenisao u 69. minutu, a u 80. minutu je Voždovac imao jedinu šansu na meču. Tada je prečka pomogla golmanu Partizana, ali meč je već bio riješen.

U kakvoj se formi nalazi Partizan govori i podatak da je u prethodnom kolu crno-bijeli tim savladao Rad sa 5:0, a sada je sa 4:0 pao Voždovac!