Sa ovakvom igrom, ne piše im se dobro protiv Sitija: Novi debakl Borusije

Četvrti prvenstveni poraz Borusije Menhengladbah u nizu, ukupno šesti računajući sva takmičenja.

Augzburg - Borusija Menhengladbah 3:1 Bundesliga 25. kolo Izvor: Tanjug/Matthias Balk/dpa POOL

Borusija iz Menhengladbaha je u velikom padu forme, a iako je uspjela da dogura od osmine finala Lige šampiona, sve je izvjesnije da "koltove" dogodine nećemo gledati na međunarodnoj sceni.

Naime, tim iz Menhengladbaha večeras je poražen na gostovanju Augzburgu 1:3, što je bio četvrti vezani poraz u Bundesligi, a ukupno šesti računajući i ostala takmičenja (Ligu šampiona i domaći kup).

Možda bi stvari išle drugim tokom da je Lars Štindl u 38. minutu uspio da realizuje jedanaesterac. Veoma loše je fudbaler Borusije izveo najstrožu kaznu, promašio cijeli gol, a taj detalj iz finiša prvog dijela na kraju je bio presudan.

Ruben Vargas početkom nastavka pogodio je za vođstvo domaćih, Florijan Nojhaus uspio je da vrati svoj tim u igru, ali su onda fudbaleri Augzburga postigli još dva gola i upisali veoma bitna tri boda.

Marko Rihter bio je strijelac za 2:1, a konačnih 3:1 postavio je Andre Han minut prije kraja.

Podsjetimo, Borusija je u prvom meču osmine finala Lige šampiona poražena kod kuće 0:2 od Mančester sitija, a revanš je na programu u utorak na "Puškaš Areni" u Budimpešti.

Nema sumnje da su "građani" veliki favoriti za prolaz dalje, a s obzirom na formu rivala iz Bundeslige, revanš susret trebalo bi da bude samo formalnost.