Velež je trenutno drugi na tabeli m:tel Premijer lige BiH: "Rođeni" srušili veliku tradiciju na evropskom putu!

I to se desilo! Mostarski "rođeni" su slavili na "Tušnju" u utakmici 22. kola, prvi put otkako postoji m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sloboda - Velež, PL BiH, 22. kolo Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

Izabranici Feđe Dudića su poslije pobjede nad Borcem (2:0) nastavili sjajnu seriju i širom otvorili put ka plasmanu u evropska takmičenja.

I to na mjestu gdje nisu zabilježili pobjedu otkako se igra m:tel Premijer liga BiH - stadionu "Tušanj".

SLOBODA - VELEŽ 1:2 (1:1).

Do 11. ovosezonskog trijumfa, "rođeni" su na "Tušnju" stigli sasvim zasluženo protiv Slobode, koja je upisala četvrti uzastopni poraz.

Mostarci su do prednosti stigli u 22. minutu nakon što je Emir Jusić igrao rukom u kaznenom prostoru, a sudija iz Zenice Sabrija Topalović pokazao na bijelu tačku.

Iako je golman Adnan Golubović pročitao gdje će šutirati Obren Cvijanović, lopta je prošla ispod njega i završila u mreži - 0:1.

Inače, Cvijanović se ovim pogotkom, 11. u sezoni, osamio na prvom mjestu liste strijelaca sa golom više u odnosu na Nemanju Bilbiju i Benjamina Tatara.

Tri minuta kasnije, mogli su gosti i da udvostruče prednost da sebičan nije bio Nemanja Anđušić, koji se odlučio na udarac i promašio iz izgledne situacije, iako je u boljoj šansi bio Cvijanović.

Ipak, sloboda je uspjela da stigne do izjednačenja u 44. minutu kada je Saša Maksimović prevario svoje čuvare i pogodio mrežu Vedrana Kjosevskog - 1:1.

U nastavku je  Velež 15-ak minuta prije kraja stigao do novog vođstva i kako se ispostavilo pobjede.

Gol odluke na "Tušnju" postigao je Dejan Georgijević, koji se dobro snašao u kaznenom prostoru i pogodio sami ugao - 1:2.

Bio je to prvenac Georgijevića u dresu Mostara u njegovom trećem nastupu za važnu pobjedu i tri boda.

Samo tri minuta kasnije, Jusić je zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton, pa je Sloboda ostala sa desetoricom do kraja.

Novi peh za Tuzlake uslijedio je u 81. minutu kada je Adnan Salihović takođe pocrvenio, pa je bilo jasno da će Velež sigurno prenoćiti na drugom mjestu na tabeli, a Sloboda upisati novi poraz.

SLOBODA: Golubović, Jusić, Kurtalić, Maksimović, Avdić, Husejinović, Salihović, Dž. Beganović, Pezer, Islamović, Predragović.

VELEŽ: Kjosevski, Cheshmedjijev, Radović, Zvonić, Ćosić, Cvijanović, Ovčina, Anđušić, Vehabović, Radovac, Georgijević.