Olimpik "zakuvao" borbu za opstanak: "Vukovi" savladali Slobodu na Koševu, sad i Tuzlaci "vise"!

Sarajlije su danas na Koševu stigle do pobjede nad tuzlanskom Slobodom i premijerligaški "fenjer" predali u ruke igračima Krupe. Nakon današnjeg poraza u Sarajevu, Sloboda više ne može da računa na siguran opstanak...

m:tel Premijer liga BiH 21. kolo Olimpik Sloboda 2 0 Izvor: Promo/FK Olimpik Sarajevo

Četvorodnevno, 21. kolo m:tel Premijer lige BiH zaključili su danas Olimpik i Sloboda, utakmicom koja je "zakuvala" stvari u borbi za opstanak u elitnom rangu:

OLIMPIK – SLOBODA 2:0 (1:0)
/Gavrić 6, Handžić 54/

Najmlađi sarajevski premijerligaš trijumfovao je rezultatom 2:0 i znatno povećao šanse da i naredne sezone igra u bh. fudbalskoj eliti.

Sarajlije su se današnjom pobjedom pomjerile za jedno mjesto više na tabeli, pa su sada posljednju poziciju prepustili Krupi, dok za Mladosti i Radnikom, koji se nalaze van zone ispadanja, kasne tri boda.

U isto vrijeme, smanjili su zaostatak i za današnjim rivalom, koji je osmi, ali koji nakon ovog neuspjeha takođe ne može "mirno da spava", obzirom da pred posljednjih 12 kola ima šest bodova više od Olimpika.

"Crveno-crni" nisu pokazali praktično ništa na najvećem bh. stadionu, dok je, sa druge strane, Olimpik realizovao šanse koje je stvarao i sasvim zasluženo došao do veoma važnog trijumfa.

Poveli su domaći u ranoj fazi meča, u šestom minutu, kada je poslije centaršuta Ivana Čurjurića bivši fudbaler Sarajeva Nebojša Gavrić udarcem glavom zatresao mrežu rivala.

Pri minimalnoj prednosti Petrovićevog tima se otišlo na odmor, a udvostručena je poslije devet minuta igre, kada je Faris Handžić materijalizovao odličnu akciju "vukova".

Isti igrač je, samo par desetina sekundi kasnije, oboren u šesnaestercu gostiju.

Faulirao ga je Mujagić, sudija Gigović je dosudio penal, ali je Golubović odbranio udarac i spriječio Olimpik da stigne do trećeg gola.

Mogao je, par minuta kasnije, da ga postigne Barjaktarević, ali je pogodio stativu, dok mu je u jednom od narednih napada Golubović odbranio udarac, tako da može da se kaže da su Tuzlaci dobro i prošli u Sarajevu...

U narednom kolu, Olimpik će u gradskom derbiju gostovati Željezničaru, dok će Sloboda dočekati Velež.

OLIMPIK: Hadžić, Lekanić, Perišić, Horić, Isić, Gavrić, Čurjurić, Osmanović, Bajraktarević, Cruz, F. Handžić.

SLOBODA: Golubović, Salihović, Jusić, Avdić, Islamović, Kurtalić, Predragović, Dž. Beganović, Osmić, Husejinović, Mišković.