Dan kad je golman Zvezde dao dva gola Realu: Marakana videla čarobne driblinge, "kraljevski klub" pao na kolena! (VIDEO)

Na današnji dan 1975. godine odigran je jedan od najboljih mečeva Crvene zvezde u evropskim takmičenjima.

crvena-zvezda-real-madrid-dragan-dzajic-kamaco-ognjen-olja-petrovic Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda je sa Draganom Džajićem na čelu kluba pokorila Evropu i osvojila Kup evropskih šampiona 1991. godine.

Nije kao igrač Džajić osvojio evropski trofej sa crveno-belima, ali je 19. maja 1975. godine odigrao verovatno svoj najbolji meč u karijeri.

Tada je Crvena zvezda igrala revanš četvrtfinala Kupa pobednika kupova protiv Real Madrida, koji je prethodno u Španiji pobedio sa 2:0.

CRVENA ZVEZDA - REAL MADRID 2:0 (1:0), 6:5 penali

/Džajić 35, O. Petrović 55 (pen)/

"Kraljevski klub" je u prvom meču golovima Santiljane i Necera pobedio sa 2:0 i mislilo se da su na korak od prolaska dalje. A onda je na "Marakani" usledio šou Dragana Džajića. Čuvao ga je legendarni levi bek Reala i reprezentacije Španije Hose Antonio Kamačo, a Džajić mu je nebrojeno puta proturio loptu kroz noge!

Postigao e i gol za vođstvo, a onda je posle penala Ognjen Olja Petrović izjednačio. Golmanu Zvezde je ovo bio jedan od tri gola koja je dao u crveno-belom dresu, a on je na kraju bio drugi heroj pobede osim neverovatnog Džajića.

Meč je otišao u izvođenje penala, a Petrović je pogodio peti jedanaesterac i onda - odbranio dva! Prvo štoperu Golju, a onda napadaču Santiljani! Na kraju j 20-godišnji Vladimir Petrović Pižon dao poslednji penal i odveo Zvezdu u polufinale!

Crvena zvezda - Real Madrid 2:0
Izvor: YouTube/Crni Guja

Do tog meča srpski tim je eliminisao PAOK i Avenir Bergen iz Luksemburga, ali je u pofinalu bolja bila ekipa Ferencvaroša. U prvom meču su Branković i Mađar doneli prednost domaćinu, a Dule Savić je pogodio za crveno-bele.

U drugom susretu je posle golova Kerija i Filipovića Crvena zvezda nadoknadila veliki deficit, pošto je Ferencvaroš poveo na "Marakani" posle sedam minuta. Ipak pogodak Međešija iz penala u 83. minutu eliminisao je crveno-bele i sprečio ih da se protiv Dinama iz Kijeva bore za trofej.