"Luda" utakmica u Prnjavoru, poraz na jubilarnom 600. meču Slobode

Trebinjski tim brzo dao fore Ljubiću, ali ipak ostao neporažen u Prnjavoru, a Novograđani ostali bez ijednog boda u jubilarnoj utakmici.

Prva liga RS: 18. kolo, rezultati Izvor: Facebook/FK Ljubić Prnjavor

Trebinjci su propustili priliku da se eventualnom pobjedom u Prnjavoru domognu druge pozicije na tabeli Prve lige Republike Srpske i ozbiljno umiješaju u borbu za titulu i plasman u m:tel Premijer ligu Bosne i Hercegovine.

Ljubić je na svojom stadionu "Siniša Peulić" bio neumoljiv i već u prvih pola sata je stekao dvostruku prednost,

Najprije je Dragan Jugović u 11. minutu glavom pogodio mrežu gostiju, da bi potom u 27. minutu Ognjen Jaćimović udvostučio vođstvo, ali su gosti iz Trebinja na kraju ipak osvojili bod.

Bilo je 3:3 u sjajnoj utakmici.

Najprije je Miloš Sekulović u 63. minutu smanjio, da bi sedam minuta kasnije Lazar Zečević izjednačio rezultat na 2:2.

Dejan Živković je u 75. minutu ponovo doveo domaće do prednosti i činilo se pobjede, međutim, samo minut kasnije Leotar je ponovo stigao do "egala" i kako se ispostavilo na kraju do vrijednog boda. Strijelac je bio Marko Maksimović.

Četvrtoplasirana Sloboda iz Novog Grada, u jubilarnoj 600. utakmici Novograđana u Prvoj ligi Republike Srpske, ugostila je Sutjesku, ali nije uspjela da osvoji nijedan bod.

Pobjedu gostima iz Foče osigurao je Dejan Rašević u 68. minutu.

Treći vezani trijumf upisali su fudbaleri banjalučkog Željezničara Sport Tima golom Radeta Džombića u 49. minutu susreta sa Slavijom u Istočnom Sarajevu, a do nove pobjede stigla je i Kozara u finišu utakmice protiv zvorničke Drine (2:0).

Strijelci su bili Bojan Batar i Aleksandar Malbašić u 78. i 88. minutu meča na gradiškom Gradskom stadionu.

Izvor: MONDO Ilustracija - Bojan Jakovljević