Radonjić s klupe gledao rapsodiju Herte, pa ušao u finišu: Berlinci se "čupaju", "Apotekari" sve dalje od Lige šampiona

Fudbaleri Herte odigrali sjajan meč, prije svega u prvom poluvremenu, te ubjedljivim trijumfom protiv Bajer Leverkuzena pobjegli iz zone ispadanja.

Herta - Bajer Leverkuzen 3:0 Bundesliga 26. kolo Izvor: Tanjug/Soeren Stache/dpa via AP

Sa tri gola u prvom poluvremenu, raspoloženi fudbaleri Herte najavili su siguran trijumf protiv Bajer Leverkuzena.

Tim iz Berlina na kraju je slavio 3:0 (3:0), pobjegao iz zone ispadanja, te istovremeno današnjeg rivala dodatno udaljio od mjesta koja vode u ligu šampiona.

HERTA - BAJER LEVERKUZEN 3:0 (3:0)
/Zefuik 4, Kunja 26, Kordoba 33/

Sjajno je na terenu djelovao tim Pala Dardaija, u kojem nije na startu bilo mjesta za Dejana Radonjića. Srbin je sa klupe odgledao raspodiju svojih saigrača, koji su u periodu od 4. do 33. minuta tri puta tresli mrežu "apotekara", da bi svoju šansu dobio tek u 73. minutu, kada je već sve bilo riješeno.

Dejofaizio Zefuik pogodio je za vođstvo domaćih već na startu susreta, na 2:0 povisio je Mateus Kunja, da bi sjajnih pola sata igre trećim golom krunisao Džon Kordoba.

Postigla je Herta u 51. minutu još jedan gol, ali je u začetku akcije Kordoba igrao rukom, pa on nije priznat.

Herta je današnjim trijumfom napredovala sa pretposljednje na 14. poziciju, te je konačno van zone ispadanja, dok Bajer Leverkuzen ostaje na šestom mjestu, sada sa sedam bodova zaostatka za Ajntrahtom, timom koji trenutno drži posljednju poziciju koja vodi u Ligu šampiona.