Kostić i Jović stavili rampu: Kraj odlične serije RB Lajpciga

"Orlovi" iz Frankfurta odoljeli na gostovanju u Lajpcigu i reprizirali meč iz prvog dijela sezone.

RB Lajpcig - Ajntraht, Bundesliga, 25. kolo Izvor: Tanjug, AP Photo/Michael Sohn

Ajntraht je zaustavio sjajnu seriju drugoplasiranog RB Lajpciga i omogućio lideru minhenskom Bajernu da se odlijepi na četiri boda razlike.

Poslije šest uzastopnih pobjeda u Bundesligi, izabranici Julijana Nagelsmana su remizirali protiv frankfurtskih "olova" u 25. kolu kao i u prvom dijelu sezone.

RB LAJPCIG - AJNTRAHT 1:1 (0:0)

U prvom poluvremenu, domaćin tim je bio mnogo opasniji i samo zahvaljujući golmanu Kevinu Trapu, koji je već u sedmom minutu skinuo zicer Džastinu Klajvertu, Ajntraht nije bio u rezultatskom deficitu.

RG Lajpcig je čak uspio da pogodi mrežu gostiju u 14. minutu, ali je sudija opravdano poništio pogodak Vilija Orbana zbog ofsajda.

Ipak, domaći su poveli na otvaranju drugog poluvremena kada je Džastin Klajvert odapeo projektil sa 20-ak metara, Trap odlično odbranio, ali je odbijenu loptu u mrežu pospremio Emil Forsberg - 1:0.

Mogao je domaćin već u 51. minutu da udvostruči prednost da je malo preciznio bio Jusuf Poulsen, ali je njegov udarac glavom završio tik iznad prečke.

Izabranici Julijana Nagelsmana su dominirali protiv Filipa Kostića i društva, koji danas nisu stvorili nijednu stopostotnu šansu do 59. minuta kada je na centaršut reprezentativca Srbije Amin Junes šutirao, a ispod prečke loptu izvadio golman Peter Gulači.

Mađarski golman, međutim, nije ništa mogao dva minuta kasnije nakon što je Daiči Kamada pogodio za izjednačenje - 1:1.

U posljednjih 20 minuta priliku je dobio i drugi srpski reprezentativac Luka Jović, koji je ušao s klupe umjesto Andrea Silve, ali je  propustio šansu da se upiše u strijelce.

Imao je pozajmljeni napadač Real Madrida dobru priliku u 82. minutu ali nije bio precizan šutiravši pored lijeve stative.