Borusija i Holand su se mučili sa bezopasnom Hertom, a onda je sijevnula "bomba" sa 35 metara! VIDEO

Teže od očekivanog, tim iz Dortmunda stigao do pobjede i važnih bodova u trci za plasman u Ligu šampiona.

Dortmund - Herta, Bundesliga, 25. kolo Izvor: Tanjug, Bernd Thissen/Pool Photo via AP

Nova 13. pobjeda "milionera" u Bundesligi, ali izvojevana teže nego se očekivalo protiv ekipe koja se bori za opstanak.

BORUSIJA DORTMUND - HERTA 2:0 (0:0)

Nakon štpo su prije četiri dana ovjerili plasman u četvrtfinale Lige šampiona, fudbaleri Borusije iz Dortmunda su nastavili sa promjenljivim partijama u Bundesligi.

U posljednjem meču subotnjeg programa 25. kola na "Vestfalenu" su uspjeli da osvoje bodove protiv gotovo bezopasne berlinske ekipe, ali nisu briljirali.

Samo dvije šanse su stvorili u prvom poluvremenu, koje nisu uspjeli da iskoriste Marko Rojs i Džud Belingem, a Erling Holand se praktično nije ni vidio tokom većeg dijela utakmice.

Kad je shvatio da ostali napadači nisu dobro raspoloženi, umiješao se Julijan Brant i odapeo projektil sa više od 35 metara, koji je prošao "kroz ruke" Runea Jarštajna - 1:0.

Bio je to tek drugi pogodak prvotimca "milionera" u aktuelnoj sezoni.

Mogla je doduše Borusija u 61. minutu da riješi pitanje pobjednika da je za malo precizniji bio Mahmud Dahud, čiji je udarac iskosa sa ivice kaznenog prostora pogodio prečku.

Ovako, domaći fudbaleri su strijepili do kraja da će Herta uspjeti nekako da stigne do izjednačenja, mada Berlinčani nisu u subotu kreirali nijednu stopostotnu šansu niti su uspjeli da da upute nijedan šut u okvir gola Marvina Hica.

Još kad su u 80. minutu ostali sa deset igrača na terenu nakon što je Vladimir Darida zaradio direktan crveni karton zbog žestokog starta na Marka Rojsa, bilo je jasno da će bodovi ostati na "Signal Iduna Parku", a Berlinčani upisati 14. poraz.

Do kraja su "milioneri" još pogodili stativu u 89. minutupreko Đovanija Rejne, da bi 16-godišnji Jusufa Mukoko ipak "ovjerio" pobjedu u sudijskoj nadoknadi.

Promiješao je odbranu gostiju iz Berlina i iskosa "kroz noge" prevario Jarštajna. Bio je to tinejdžerov treći gol u sezoni - 2:0.