Portugal bruji o skandalu u Beogradu: Mediji pričaju samo o nepriznatom golu - "Sudija nam je oteo pobjedu!"

Mnogo uzbuđenja viđeno je na stadionu "Rajko Mitić", a evo kako su portugalski mediji to vidjeli.

srbija-portugal-rezultat-golovi-kristijano-ronaldo-ponisten-gol-skandal-beograd-portugalski-mediji Izvor: MN PRESS

Srbija je uspjela da odoli Portugalu i osvoji bod protiv evropskih šampiona u ludoj utakmici u Beogradu - 2:2!

Ipak, mnogo bure i drame u samom finišu, kada gostima nije bio priznat pogodak kada je lopta prešla gol-liniju naišao je na veliki odjek u Portugalu!

Srbija je poslije zaostatka od dva gola uspjela da za manje od 15 minuta u nastavku stigne do izjednačenja i čak zaprijeti pobjedom, ali je detalj o kojem se najviše priča onaj iz 93. minuta utakmice.

Tada je sudija Dani Makeli propustio da dodijeli gol Kristijanu Ronaldu, izazvavši veliki bijes kod najveće zvezde Portugala. Mediji u Portugalu su uglavnom jasni u svojim ocjenama.

"Rekord" je bio najoštriji u kritikama holandskog sudije. Oni su naveli da je Makeli oteo pobjedu Portugalcima u Beogradu, istakavši da je Ronaldo iz bijesa zbog katastrofalne odluke bacio kapitensku traku na teren, bez želje da nastavi meč.

"O Žogo" je u svom izvještaju "Skandal u Beogradu" citirao selektora Fernanda Santoša koji je istakao da mu se sudija Makeli poslije meča izvinio za propust, isticavši da je Ronaldu bio poništen čist pogodak.

Možda i najumjerenije izvještavala je portugalska "A Bola". Oni su u svojoj reportaži konstatovali ono što su mnogi drugi propustili, a to je činjenica da je "Portugal sam kriv što je zaspao i ostavio dva boda u Beogradu".