Remi BiH na startu kvalifikacija: Bez pobjednika u Podgorici u duelu mladih "sokolova" i "zmajeva"

U-21 reprezentacija BiH odigrala 2:2 u gostima protiv Crne Gore.

Crna Gora - BiH 2:2 U-21 reprezentacija zmajići kvalifikacije za EURO 2023 Izvor: Promo/Fudbalski savez Crne Gore

U-21 reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u Podgorici remizirala 2:2 sa Crnom Gorom u meču kvalifikacija za EURO 2023, te je tako gostujućim bodom započela novi kvalifikacioni ciklus.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali se dva puta tresao okvir gola. Prvo su Crnogorci preko Ante Babića uzdrmali stativu, da bi Eldar Šegić na isteku pola sata pogodio prečku.

CRNA GORA - BOSNA I HERCEGOVINA 2:2 (0:0)
/Barišić 56 ag, Ražnatović 68 - Krstović 49 ag, Bašić 58/

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, "zmajići" su stigli do vođstva. Jusuf Gazibegović je izveo korner sa lijeve strane, najviši u skoku bio je Adrian Leon Barišić, a Nikola Krstović loptu skreće u sopstvenu mrežu.

Autogol je viđen i u 56. minutu, samo na suprotnoj strain. Nespretno je reagovao bh. reprezentativac Barišić te ovaj put pogodio sopstvenu mrežu.

Ipak, samo dva minuta kasnije ponovo su gosti poveli. Milan Savić je centrirao, Ivan Bašić odlično se snašao u protivničkom šesnaestercu i pogodio za 1:2.

Ipak, selekcija Slobodana Starčevića nije uspjela da sačuva prednost.

Andrija Ražnatović u 68. minutu prelijepim golom postavio je konačnih 2:2.

CRNA GORA: Popović, Milić (58. Drešaj), Obradović, Babić, Ražnatović, Brnović, Matanović (46. Krstović), Janjić (57. Rakonjac), Pešukić, Sijarić (84. Bojović), Striković (46. Krstović). Selektor: Slobodan Drašković.

BIH: Aljkanović, Šehić (46. Bašić), Barišić, Savić, Gazibegović, Santrač (46. Ilić), Đokanović, Hasić (72. Begić), Dedić, Savić (90+4. Čavić), Mehanović (46. Mašić). Selektor: Slobodan Starčević.